esim. amin asiakainen ja juho haapoja ulkomaalainen tausta. esim. äiti tai isä ulkomaalainen?? vst. ovat niin tummia ja karvasia ku pizzapekut??
Onko näillä suomessa asuvilla?
4
151
Vastaukset
- ----
Aminin isä on Marokkolainen, mutta kyllä Juhon juuret on molemmilta puolilta Suomesta.
- kehitys kehittyy
Haapoja on puhdasverinen härmäläinen, mutta moni muu ei. Asikainen on marokkolainen, Tatli kosovolainen ja Latifi käsittääkseni kurdi. Ukunta on jostain Afrikan perältä, Uganda tmv.
Kehitys kulkee Suomessakin. 10 vuoden päästä kaikki täällä nyrkkeilevät kundit on maahanmuuttajia. Ruotsissa niin jo on. - Hugo Boss!
kehitys kehittyy kirjoitti:
Haapoja on puhdasverinen härmäläinen, mutta moni muu ei. Asikainen on marokkolainen, Tatli kosovolainen ja Latifi käsittääkseni kurdi. Ukunta on jostain Afrikan perältä, Uganda tmv.
Kehitys kulkee Suomessakin. 10 vuoden päästä kaikki täällä nyrkkeilevät kundit on maahanmuuttajia. Ruotsissa niin jo on.Kiitoksia tiedoista. taas oppi ja tuli uutta asiaa. kovia iskeen. mohamed ali oli aikoinaan melkonen boxari.tais olla maailman parhaitakin taanoin. hyvää loppu vuotta kaikille.
- Boksari
Tuollahan se kysyjän vastaus tuli kaikista selvimmin ekassa vastauksessa. Toiseen vastaukseen korjausta, ei Amin mikään Marokkolainen ole kyllä hänen äitinsä on ihan Suomalainen ja Aminkin syntynyt Suomessa jne. Täysin eri asia kuin maahanmuuttaja, jonka syntymämaa ja molemmat vanhemmat on jostain muualta kuin Suomesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053121Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus931451- 891349
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461314Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1551228Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze123999Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803