Taas olisi tullut se kamala viisi vuotta täyteen, että mentävä tarkistukseen. Inhottava kokemus ja homma, mutta pakko kai se on. Suositelkaa ny t ihmismäistä lääkäriä. Ehkä sekin vähän auttaisi asiaa ja joku muukin saa tästä kimmokkeen.
Suositelkaa gynekologia
Moccadora
329874
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/search/s24search/gynekologi tid:3374?term_keywords=gynekologi
Gynekologian Professori Juha Mäkinen. Ottaa vastaan Turussa. Aivan parasta A-luokkaa oleva lääkäri. Ja Suomen paras asiantuntija Gynekologian alalla.
Kuukkarissa kyllä löytyy joku "kreivi" tai tollanen loordi joka tutkii kaikki sopukat eikä varmaan maksa kuin pullon pöytäviinaa tms.
Nakkilas niin määki voin vähä "vilkasta" sitä kettua
Vasilv Kropeloi on paras. Venäläinen alan erikoislääkäri. Tutkii hellästi ja antaa saikut päälle, jos tarvis
Huonomuistinen gynekologi palasi ruokatauolta ja kysyi:
Mihis vittuun mä jäinkään?
On todella käsittämätöntä miten asiallinen kysymys saa aikaan tuollaisia teini-ikäisten kommentteja jotka ole tavaraa nähneetkään kuin äidillä saunassa.
Tuhero näytti pikaisella wilkaisulla auton alle jääneeltä siililtä.
Lättänä kuin kampela kokonaan harmaa ja kieli roikku ulkona
Pentti Kilkulla olen vuosia käynyt, ja melkein kaikki muutkin kenen kanssa olen jutellut asiasta.
Vastaanottoajat pitää paikkansa, ei turhia jaarittele, Sanoo asian miten se on tai ei ole, ei jää asia vaivaamaan. Hänelle voi soittaakin jos joku jää epäselväksi. Tietysti makunsa kullakin.
Jos haluaa mennä naisen vastaanotolle, siihen en osaa vastata kuka olisi hyvä.
Kilkkua suosittelen myös!
Kirsi Liljeqvist, hyvä, mutta totinen.
Ehkä osaa työnsä, mutta jäykkä ja kylmäkiskoinen.
En todellakaan suosittele. Nuorena kävin ensimmäisen kerran hänellä, mutta käsittely oli kovakouraista, eikä hän liiemmin ollut mitenkään ystävällisen oloinenkaan. Sain pitkäksi aikaa traumat tästä gynekologikäynnistä, myöhemmin uskaltauduin toiselle gynekologille ja se kerta oli huomattavasti miellyttävämpi. Myöhemminkään en ole törmännyt yhtä ikävään kokemukseen, kun tuo ensimmäinen kerta oli.
En suosittele myöskään. Ihan sama kokemus kuin edellisellä. Kovakourainen ja jotenkin töykeä. Jäi myös trauma, että oliko minussa jotain vikaa.
Helpotus. En siis ole ainoa, joka ei pitänyt. Myös koin, että olisin jotenkin syy hänen pahan tuulisuuteen. Hänestä jäi kyllä kuva, että tekeeköhän hän välttämättä ihan oikeaa hommaa. Tutkimus pelottaa monesti ihmisiä ja hänestä on empatia kyllä kaukana.
Varmasti ärtyy kun hommat menee joka päivä päin v...ua.
Huhujen mukaan olisi tämän jutun takana:
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ska-mehilaisen-laakari-tuomittiin-urkinnasta-haki-luvatta-ex-miehensa-uuden-naisystavan-tietoja/7605472#gs.ypase7
Kyllä Porissa on paras Sinikka Oksa!
Siinä on sellainen lääkäri joka selittää kunnolla ja on ÄLYTTÖMÄN mukava.Itse en mene kellekään muulle.
Tohtori Bonnel alias 'Jörn Donnerin näköinen mies'
Outi Yli-Kesti, lääkäritalo.. Suosittelen! Omaa kokemusta, on ystävällinen ja mukava ja häneltä voi kysyä mitä tahansa :)
"Outi Yli-Kesti, lääkäritalo.. Suosittelen! Omaa kokemusta, on ystävällinen ja mukava ja häneltä voi kysyä mitä tahansa :) "
Tykkäätkö persepanosta, kuolaatko suukkuotossa???
Esko Taina Eteläkauppatorilla. Lund ei osaa vaitiolovelvollisuutta. Muut ovat liian kokemattomia.
Minä tiedän erään erittäin kauniin gynekologin Porista! On kuulemma hyvä työssäänkin. Olen salaperäinen, enkä kerro nimeä,,,:-)
Onko kokemusta kierukan laitosta, siis mitä maksaa ja kuka laittaa kivuttomasti.
Minä suosittelen poisnostoa ennen ruiskaisua.
Luooojuopuksen myyjällä j-p viija Anto . Sillä on Kai tiemmä pillu..kauppojen perusteella???😎
Hyvät kaupat. Ny.
Kyll maar paras ole mää,
Sellainen gynes, joka on persu, on hyvä.
Mä sain pimppiä siellä!
Salaisuus+on+purettava+kun+kerran+on+jälki+tiedossa.+Eteläkauppatorin+komentokeskus+on+päivitetty+ja+saatu+lupaavia+tuloksia+koeistutuksista.+Varovainen+arvio+on+23+%+koko+tuotosta.
KiinteistövASTAAVA++Mutikainen.+Vuokraa+tila.
Pimppa tohtori S.Velinov on paras!