Tässä tulee kaikille kerholaisille, uusi neuvo.Kun ei kerho toimi ja riitaa kerhon sisällä ja eräät haluavat tulla esille yksin ja joka paikassa.SIIS vaihtakaa koko uusi hallitus tai LOPETTAKAA P...KERHO KOKONAAN. Antakaa ihmisille rauha elää omaa elämää ei kutsuja kokoukseen ja ne ei samat esinny nyt uudella vuodella 2013. Ei jaksa katsella samoja jokapaikassa taas.
UUSI NEUVO
UUSI NEUVO
6179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Monella mummelilla on ollut vaikeaa päästä hyväksytyksi sukankudontakerhoon. Uusia vierastetaan ja kun kuolema harventaa ompeluseuran rivit, mieluummin lopetetaan kuin otetaan uusia.
Kerhot on joulutauolla.
Loppiaisen jälkeen alkkaa kerhot.
En jaksa minäkään katsoa aina samoja naamoja
Taitaa muutama vaihtua. Lieksassakin noin vuoden päästä.
Mutta, antakkee armoo somessakkii hälle. Syytön hän on, ainahi vielä.
Lieksa palsta on mielestäni omituinen käsitettävä, ja haaasteliseksi käsiteltäväksi juontunut. Siihen sopii kaikki kirjoittajat täällä tähän joukkoon. No, muutamat voisi pois lukea.
https://www.youtube.com/watch?v=gDPdBiR5aoQ