mw3 on nille jotka pitää räiskintä peleistä ja bf3 niille jotka pitää taktisemmasta
sodan käynnistä omistan molemmat pelit mutta pakko sanoa kyllä sitä mw3 tulee pelattua ehk himan enenmän ksoka minusta tuntuu etä mww3 on paremmat peli mahdollisuudet netissä ja yksin peli on pajon aidompi ja jotta selkentäisin teille sen että mw3 myi enemmän kuin bf3 siitä syystä että call of duty sarjaa on ollut puolet pidempään kuin bf sarjaa että niin.
mw3 vs. bf 3
3
179
Vastaukset
- LordJules
En sano mitää siihen että kumpi on parempi tai aidompit (kummallakaan ei ole mitään tekemistä aidon sodan kanssa), mutta olet väärässä siinä että Call of Duty olisi vanhempi sarja kuin Battlefield.
Battlefield 1942: 20. syyskuuta 2002
Call of Duty: 7. marraskuuta 2003
Medal of Honor 30. lokakuuta 1999 - No totaa
Riippuu siitä mistä pitää.. Jos pitää siitä, että samat pelaajat pyörii helikoptereissa ja vie kaikkien pisteet niin tällöin bf3. Jos taas pitää siitä että pääsee kentän läpi juoksemalla niin cod.. Omistan itse molemmat xboxille ja puhun nyt nettipelaamisesta... Toki bf3:ssa oleva "liikkuminen" on aidompaa kuin codissa, mutta kysymys kuuluukin pitääkö pelin olla niin aito.
- pelimies890808980
Helikoptereissa kun nykyään ei kauaa pistetiä oteta.. ne kun tulee tonttiin aika helposti kun homman osaa maasta esim. tankit, AA, stinger/igla, toinen heli ja sukolla eli lenttävillä ei kauaa ilmassa pysytä paitsi sukolla, jos vastustajalla ei ilmaa ole.
Ja vieläpä on iso ero sillä mitenkä noi ilmat onnistuu eli onko kyse softcore vaiko HC moodista jolla pelaa niillä kun on selvä ero.
CODia on tullu läiskittyä ja on paljon huonompi kuin bäfät, tosin tämä on siis henkilökohtainen näkemys asioista ja muilla on omansa, jotenka jokaiselle varmaan jotain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1894255"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?952793Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1462299Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8622606 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark402195- 192041
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302027Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371871- 851859
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201846