Pakko tietää, kumpaa suosittelisitte? Sanokaa plussat ja miinukset ja oma mielipide. =)
Koska saan synttärilahjaks Tammikuus Jommankumman nii pitäs päättää kumpi. =)
Koska saan synttärilahjaks Tammikuus Jommankumman nii pitäs päättää kumpi. =)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
luulis olevan selvää,920 on valovuoden edellä
Lumia 920 on parempi, koska siinä on
- WP8 käyttöjärjestelmä
- Parempi kamera
- HD tasoinen näytön resoluutio
- Suurempi näyttö
- 2x enemmän Ram muistia
- 2x enemmän sisäistä muistia
900 on hyvä luuri, jos käyttää puhelinta soittamiseen,tekstailuun, sähköpostin lukemiseen ja nettiselailuun.. Lisäksi siitä löytyy Nokia tv, hyvät kartat navigointi jne..Loistava älypuhelin..
920 taas on selvästi terästetympi versio ysisatasesta.. Yläpuolella olevien faktojen lisäksi 920:ssa on langaton lataus ja toimii myös hanskat kädessä..
Kumpikin luuri on loistavia, mutta itsekin kallistuisin Lumia 920 malliin..
Vikoja paljon 920,joten ottaisin halvemman 900:n,niin jää lopulle rahalle muuta käyttöä.
900 kamera ei ole kovin hyvä testien mukaan joten osta suoraan 920
Kannattaako ostaa takuavaa 920 kameran takia. Jää kuvt ottamatta,jos jumii luuri.
900 maksaa vähemmä,mut vanha malli ni ota 920
Kannattaako maksaa uutuusmallista liikaa,kun lumia900 saa edullisesti.
ottakaa huomioon myös wp8 paremmuus..monet asiat on korjattu wp8:ssa mitä 7.8 ei edes tule
Mikä paremmuus??
Onko parempi,jos wb8 jumittaa kännykän?
Mä en ottais ollenkaa windows kännykkää.
kiitokset valaisevasta tiedosta.
Mietin samaa päädyin 920 enkä kadu.
Ostin lumia 800,enkä kadu ja rahaa jäi säästöön. Uusi puhelin ja vähän yli 200€ maksoin,eikä aina tarvi olla uutuusmalli.
Harmi kun lumia 920 kamera ottaa epätarkkoja kuvia.Tarvitsen kännykkää ja sen kameraa yhtiöni tuotteiden kuvien ottoon joka päivä.
Suurin osa ihmisistä käyttää kameraa normaalissa päivän valossa ja haluaa tarkkoja kuvia,ihmettelen miksi hämäräkuvauksen takia heikennettiin tuota niin paljon että on useampia kameroita jotka ottavat parempia kuvia.
Odottelen seuraavaa mallia jos olisi yhtä hyvä kuvaus kuin N8 puhelimessa josta en raski luopua kun markkinoilla ei ole oikeastaan saman mallista.
kameraan on luvassa sw korjaus.
hah teollisuusvakooja :D xD
Minulla on L920-puhelimen kamera toiminut oikein hyvin.
Muutoin käytössäni on kaksi digitaalista järjestelmäkameraa, enkä voi niiden laatuun Lumia-kameraa verrata, mutta peruskameraksi ja etenkin puhelimen kameraksi tosi hyvä.
http://mobiili.fi/2013/01/09/nokia-suite-paivittyi-windows-8-ja-office-2013-tuella/