Kuvittelevat että koira ymmärtää hyssyttelyä, hissuttelua ja lässytystä. Työntävät paukkeen keskellä koiran suuhun tiapamia ja survovat koiraa patjojen ja peittojen sisään. Mikään ihme että se piski pelkää..
Koiranomistajat ovat tyhmiä..
Tellu
10366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ja sitten vielä kun työntävät koirille jtn PASKAISTA ruuanjätteitä ja ihmettelevät että mikä niitten vatsaa vaivaa -.-
No, on täällä taas jutut! Pikkunilkit asialla tai ne tyhmät ja imbesillit!
Koiranomistajat on tyhmiä siksi koska luulevat että kun talvella polulla koira vääntää tortut siihen 20cm päähän polusta niin ettei ne keväällä sula esiin. Miksei sitä piskiä voi työntää vääntämään paskoja parin metrin päähän polusta.
Keväällä on todella vittumaista kulkea poluilla jossa koiranpaskaa on keskellä polkua pitkälle kesään - kunnes aurinko kuivattaa ne.
nii tai koirat syö ne ja saa jotai vatsavaivoja ja omistajat väittää et on myrkkymakkaroita levitelty pitkin polkuja!
Olen koiran omistaja ja ihmettelenkin miksi suuriosa ei korjaa koirana jätöksiä pussiin. Ehdottaisin että vois sakottaa kun tavataan paskottamasta ja jättämästä paskoja maastoon. Muutaman pussin pitäminen mukana lenkillä ei ole hankalaa, itse korjaan koirani kakat pois ja olen saanut monta kiitosta siitä.
Niin, yhy yhy kun elämänne on kurjaa. Yhyy, yhyy. Luuskat.
Harjakoneet saavat paskan leijumaan keväisin, sitä on sitten mukava hengittää. Eikö?
Taas tuli uutta tietoa, ku joku väittää, et koiran ja humalaisten jätökset on ilmaa kevyempää! Menisit hoitoon!
Ai siksikö kun hengitän keväisin koiranpaskaa.
Tämä viestiketju todistaa taas että melkein kaikki Lappeen Rantalaiset ovan tosi ihmeellistä kansaa. johtuukohan se noista kaukaan saasteista vai venäläiisistä?
Lappeen Rantalaiset siis:
-Syöttävät koirilleen diapameja ja paskaisia ruanjätteitä samalla survoen koiriaan patjojen ja peittojen väliin samanaikaisesti lässyttäen.
-Osalla porukasta on niin kurja elämä, että he itkevät, kun he paskaa hengitttäen kulkevat polkuja pitkin ja samalla keräilevät paskakikkareita pois poluilta johonkin pusseihin.
-Loput porukasta ovat imbesillejä pikkunilkkejä jotka eivät tajua kuivan koiran- sekä humalaisenpaskan pöllyävän ilmassa kuten kaikki muukin huhti- toukokuun pöly, kun sitä harjakoneella pöllytetään.
Kyllä minulla on sitten helppoa kun teihin vertaa.