Tänään rv 20 5 ja nyt illast tuli kova paineen tunne alapäähän. Raketit kattelin istuiltaan kun ei seisaaltaan juurikaan kärsi olla. Ei siis koske, on vain tämä inhottava tunne. Aamulla käytiin rakenneultrassa eikä sielläkään mitään asennosta tms. Sanottu. Vauva köllötteli pitkin pituuttaan. Toinen raskaus kyseessä. Ekassa ei tämmöistä ollut joten nyt oon ihan paniikissa, että mistä johtuu :/ osaisko joku kertoa, onko ollut vastaavaa? Mistä syystä ja mitä seuraa? Kiitos jo etukäteen :) ! Hyvää uutta vuotta kaikille !
Paineen tunne alapäässä?
Toukomamma
3
611
Vastaukset
- normaalia on
Ei kannata vertailla raskauksia toisiinsa. Ihan normaalia tuo on, vaikkakin inhottavaa! Mulla oli ajoittaista paineentunnetta viikosta 14 lähtien :) mukavaa uutta vuotta!
- treeniä
Kuulostaa löysiltä lantiopohjanlihaksilta.. Ne kun löystyy raskauden edetessä ja kohtu alkaa painaa alaspäin, voisko olla?
- Toukomamma
Urheilen päivittäin ja lantionpohjanlihasten pitäisi muutenkin olla kunnossa, sen verran oon jumppaillu. Mutta tämä lienee uudelleensynnyttäjillä melko yleinen vaiva, joka minuakin piinasi vain pari iltaa. Nyt kaikki hyvin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?961896- 881340
- 1101143
- 761037
- 1191010
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57873- 47791
- 36782
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48741- 33693