Heittäkääs jotain vinkkejä talviulkoiluun pääkaupunkiseudulla! Onko hiihtämisen lisäksi mitään ilmaisia/edullisia aktiviteetteja? Ihan joku kävelykin kelpaisi, mutta pystyykö Nuuksiossa tai muilla ulkoilualueilla talvella kävelemään, vai onko kaikki väylät hiihtokäytössä/ummessa.
Lumikenkäily olis tietty joo, mutta varusteiden vuokraus maksaa välillä ihan hävyttömän paljon, ainakin opiskelijabudjetille.
Talviulkoilu pk-seudulla
qwe
3
208
Vastaukset 3
- hyvä kunto
Nuuksiossa on suosittu ulkoilumuoto tuo umpihankikävely.
Se on sellaista paarustamista umpisessa. - 9+16
lumikenkiä yms roippeita saa lainata joistakin kirjastoista.
- omat kengät
Jos nyt meinaa ulkoilla lumikengillä, mikä on aasin hommaa, niin kyllä ne pitää itse itselleen ostaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 402586
- 531051
- 66921
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t53857Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227783T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin11710Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️61681- 49634
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81617- 65613