Löytyiskö Sharmista sukellusseuraa hiihtolomalla?

Sukellusreissuun

Heips,

Lähdemme perheen kanssa Sharmiin lomailemaan hiihtolomalla 18.2.13 viikoksi.
Olisi mukava lähteä tekemään jonain päivänä sukellusreissu, mutta mukavampaa olisi jos löytyisi samanhenkistä seuraa.
Meidän perheessä nimittäin vain isäntä sukeltaa. Muu perhe voisi jäädä joko kokonaan rannalle tai tulla veneelle vain katselemaan mukaan.
Olisiko siis yhtäaikaa lomailemassa sukellusreissusta kiinnostunutta väkeä? Meidän perheen isännän kielitaito ei ole hurjan hyvä ja siksipä olisi mukavaa jos löytyisi vaikka sukelluskaveriksi joku toinen suomalainen.
Meidän hotellimme on Mirabel Beach Nabq Bayn alueella mutta Sharmin alueahan on pieni ja sukellusreissut lähtevät aika samoista paikoista.

3

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin on

      Tuskinpa sitä sukellusretkeä järjestetään, jos retkeläisiä on vain yksi.

    • Alkup. kyselijä

      Onhan siellä sukellusfirmoja monia. Tarkoitus olisi tietty lähteä kansainväliselle päivän reissulle, niitähän siellä järjestetään paljon. Olisi vain mukavampaa osallistua jos olisi mukana suomenkielistäkin seuraa.

    • Lomaa odotellessa

      Hei alkuperäinen kyselijä. Olen perheeni kanssa menossa samaan hotelliin maaliskuun 11. päivä. Olisi kiva kuulla kommentteja kunhan palaatte matkalta.
      Olimme viime vuonna Hurghadassa saman ketjun hotellissa (Aquamarinessa) ja siitä ainakin pidimme tosi paljon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      188
      10914
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      33
      7681
    3. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      105
      7583
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      5
      7409
    5. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      89
      5779
    6. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      52
      5238
    7. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      38
      5032
    8. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      15
      4939
    9. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      6
      2776
    10. Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!

      Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil
      Hyrynsalmi
      45
      1830
    Aihe