FERRARIN VUOKRAUS?

asiallisia vastauksi

Onnistuuko Suomessa missään?

9

8683

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • halpaa varmaan
    • kmu77s

      Itse vuokrasin Ferrarin aikanaan Rentalilta (tosin firma ajettiin alas jo v. 2007 ja ko. 360 Spider ajettiin romuksi vuotta aiemmin). Ferraria on vuorannut viime vuosina ainakin Fast Motors, ilmeisesti toimii vieläkin..

    • älävuokraa

      Mikset osta Ferraria? Vanhempia malleja myydään kohtuurahaan nettiautoossa.

    • 12342346546

      Fast Motorsin listoiltakin on se punainen 360 poistunut.. Nyt valikoimissa on vaan hieman tavallisempia erikoisautoja
      http://www.fastmotors.fi/valikoimat/erikoisautot/

      Ferrarin vuokraaminen suomessa taitaa olla aika mahdoton yhtälö järkevällä hinnalla kumpaankaan suuntaan. Omistajalle auto on liian kallis ylläpidettävä ja vakuutettava, jotta kannattaisi vuokrata alle parilla tonnilla ja ottaa riskiä että auto tulee kaltoin kohdelluksi. Harva taas on valmis laittamaan paria tonnia auton vuokraan vuorokaudeksi.

    • kmu77s

      Tuo yhtälö Ferrarin vuokraamisesta liiketoiminnallisesti kannattavana
      on tosiaan totta. Itsellä oli aikanaan tuo Rentalin osake (josta onneksi pääsi vielä eroonkin), jolloin vuokrahinta oli muistaakseni 650€/vrk (sis. 150km) vuonna 2005. Kiva peli kieltämättä mutta kallista touhua. Normihinta kai noillakin oli joku paritonnia päivä.

      Huvittava muuten toi Sebring (2001-2002) noilla, itsellä oli omana jonkin aikaa tollanen, melkoinen vikapesä muuten:) No, ompahan ainakin edullisempaa kalustoa mukana. Erikoista toimintaa ollut kyllä Fast Motorsillakin mitä on kuullut, onneksi ei tarvitse tollasissa enää olla mukana..

    • 1234345356756

      Jeh. olen kuullut vaan huonoja juttuja k.o. firmasta eikä niillä siellä näköjään enää edes ole yhtäkään Ferraria. Mutta eipä ole muuallakaan Suomessa tällä hetkellä.

    • FEFE fani

      Katokaapa toi www.juhlakyyti.com

    • Anonyymi

      juugg

    • Anonyymi

      Paukisille ei vuokrata edes fiestaa!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1488
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      255
      961
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      195
      948
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      830
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe