Förin liikennöinti

Elikkäs liikennöiki se föri siellä Aurajoessa nyt tälläkin hetkellä? EIkös joskus talvisin ollut joku siltaviritys joen yli kun oli niin paksu jää? Asun Raumalla, joten en pääse nyt itse paikanpäälle toteamaan.
3103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jäät ovat lähteneet tältä vuodelta ja Föri illkennöi konsa kesällä.

Äänestä

Föri liikennöi niin kauan kun jäät ovat riittävän vahvoja puusillalle, joka tulee jään päälle.

Äänestä

Muista olla tarkkana, että jäät pois oikealla laiturilla tai joudut odottamaan seuraavaa risteilyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raumlainee kirjoitti:

Elikkäs liikennöiki se föri siellä Aurajoessa nyt tälläkin hetkellä? EIkös joskus talvisin ollut joku siltaviritys joen yli kun oli niin paksu jää? Asun Raumalla, joten en pääse nyt itse paikanpäälle toteamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu