mistä johtuu että renault scenikin takarengas jumittuu kun on auto seissy vuorokauden,ei meinaa päästä edes liikkeelle
renkaan jumiutuminen
2
163
Vastaukset
- Mäntä ulos
Kuvailemasi vika on esiintynyt Cliossa. Vika korjaantui jarrukenkien vaihdolla.
Kun kengät ja rummut ovat kuluneet vaihtorajalle, niin silloin männät tulee ulos niin paljon että ne juuttuvat ulkoaseentoon ja eivät enää palaudu yön yli seisomisen jälkeen. Näin käy kun ajaa parkkiin ja jarrupoljin on pohjassa vielä silloin kun kytkee käsijarrun päälle. Ilmiö ei esiintynyt silloin kun vapautti jalkajarrun ennen kuin kytki käsijarrun päälle.
Clion rummut ovat runsaasti kuluneet ja seuraavaksi onkin vuorossa rumpujen uusiminen.
Olisikohan Clion jarrusylinterien mitoitus hiukan alimittainen ja mahdollisesti myös muiden renumallien. - relluttaa'
Käytitkö käsijarrua. Juuttuu se muissakin merkeissä, jos kostealla vetää käsärin kiinni ja sitten yöllä on pakkasta. Auttaako, jos ensin nykäisee vähän pakkia ja vasta sitten ryntäilee eteenpäin. Entäs käsijarrun vaijeri, jumittaako ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1752968
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642566- 2032220
- 731849
- 1021773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91651- 1021452
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171151- 811120
- 951079