Eli siis omistan 8 vuotiaan kissan... Ja jonkun aikaa olen huomannut (edellisestä rokotuskerrasta, tosin samana päivänä se hotki 2 lintuakin) että kun sen ottaa syliin, saa pisaroita, ihan kuin vettä kädelle sen nenästä. Muuten nenän pinnan kosteus vaihtelee.
Nyt kissani on alkanut myös kuorsaamaan syvästi nukkuessaan. Se on aina kuulostanut tosi omituiselta kehrätessään, ihan kuin kurkkukipuinen traktori :-)
Ja vielä on tullut maukumisäänen muutosta. Aloittaessaan maukumaan se alkaa käheänä ja huonosti kuuluvana. Muutaman kerran jälkeen se kuulostaa jo ihan normaalilta.. Ihan kuin ihmiset aamulla juuri heränneinä, vähän aikaa puhuttuaan äänikin kulkee taas. Tämä alkoi sen rokotuksen/ lintujen jälkeen.
Muutem se nukkuu paljon mutta syö hyvin; haluaa leikkiä ja käy normaalisti hiekkalaatikolla...
Pitäisiköhän mun käyttää sitä lääkärissä?
kissan nenä tiputtaa toisinaan kirkkaita pisaroita
huolissaan
1
130
Vastaukset
- jompatti
Idiootti. Ai pitäisikö käyttää eläinlääkärissä? Kaltaisillesi ei pitäisi kenenkään antaa lemmikkiä. Totta helvetissä pitäisi viedä eläinlääkäriin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset23817281Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17812297Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El556081Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään654908MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny194890Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.234016Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843615Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja93514Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1393066S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.3101687