kissan nenä tiputtaa toisinaan kirkkaita pisaroita

huolissaan

Eli siis omistan 8 vuotiaan kissan... Ja jonkun aikaa olen huomannut (edellisestä rokotuskerrasta, tosin samana päivänä se hotki 2 lintuakin) että kun sen ottaa syliin, saa pisaroita, ihan kuin vettä kädelle sen nenästä. Muuten nenän pinnan kosteus vaihtelee.

Nyt kissani on alkanut myös kuorsaamaan syvästi nukkuessaan. Se on aina kuulostanut tosi omituiselta kehrätessään, ihan kuin kurkkukipuinen traktori :-)

Ja vielä on tullut maukumisäänen muutosta. Aloittaessaan maukumaan se alkaa käheänä ja huonosti kuuluvana. Muutaman kerran jälkeen se kuulostaa jo ihan normaalilta.. Ihan kuin ihmiset aamulla juuri heränneinä, vähän aikaa puhuttuaan äänikin kulkee taas. Tämä alkoi sen rokotuksen/ lintujen jälkeen.

Muutem se nukkuu paljon mutta syö hyvin; haluaa leikkiä ja käy normaalisti hiekkalaatikolla...

Pitäisiköhän mun käyttää sitä lääkärissä?

1

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jompatti

      Idiootti. Ai pitäisikö käyttää eläinlääkärissä? Kaltaisillesi ei pitäisi kenenkään antaa lemmikkiä. Totta helvetissä pitäisi viedä eläinlääkäriin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5087
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3322
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      3079
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      38
      2328
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1807
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1550
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      121
      1484
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      119
      1149
    9. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1109
    10. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      30
      1079
    Aihe