kettua joka muistuttaa jonkin verran supikoiraa tai ehkä mäyrää tai siis niinkuin ahma on?
Metsästyskorttia mulla ei ole mutta metsästyslupa on naapurin maille. Eikä vielä asettakaan mutta jos hankin sellaisen niin kannattaako ostaa tuon supiahman tai siis tuon ahman (jos tuo havaitsemani nyt ahma oikeasti on) pumppuhaulikko vai sitten sellainen automaatihaulikko jolla voi ampua luoteja? Siskon miehellä on muistaakseni vaan sellainen tavallinen haulikko jolla voi ampua niitä nalleja joita on niissä muoviputkiloissa.
Saako haulikolla ampua
8
314
Vastaukset
- mehtäiliä
kyllähän haulikko kuin haulikko käy, se riippuu vain sinusta itsestäsi mikä haulikko nousee hyvin. itselläni on remington 870 pumppuhaulikko joka itselleni kyllä todella hyvä. eikun vaan asekauppaan aseita kahtelee mikä käy hyvin itsellesi... ja kyllä haulikolla pitäisi saada sitä ampua.
- Ystävänneuvo
Ota lääkkeesi ja mene äitisi viereen maate ja elä elämäsi onnellisena omassa mielikuvitus maailmassasi.
- körpäkkäreijo
hus, hus! takaisin kohtuun siitä!
- pist.mets.kont.
Hei kaikki.
Olen ensimmäistä kertaa tietoko...siis tällä foorumilla ja kysyisin kun ammuin naapurin Mertsiltä lainatulla pistoolilla jonkun elukan tuosta kerrostalon pihalta niin olen yrittänyt ottaa nahkaa pois jo neljättä päivää, onnistumatta niin ei kai lihat vielä mene piloille jos siitä vaikka saisi hyvät paistit. Mikähän tämä elukka vois olla kun se nahkakin niin tiukassa. Mitäs siihen nahkaan niin jos se irtoaa laitetaan jos sen laitan kotiin takan eteen lattialle. Ei meillä kyllä vielä ole takkaakaan. Pitääkö isännöitsijältä kysyä lupa jos laittaa takan hormin ilmastointihormiin? Talo on rakennettu 60-luvulla ja sijaitsee arvoalueella Helsingin Kontulassa.
terv.nimim. paistanko nahkoineen - turkismestästäjä
Kiitosskia hyvistä vasttauskisat!
Olen nyt hyvin paljon tietävämpi kun tuli noinpaljo vastauksija.
Tuohon edellisseen kysysmykseen voin neuvvoa että paremppi kysyä isännpisteisjältä että saako takan laittaa hormiin, itsekin känyt aikoinani kontulassa siellä arvotavaraalueella hienoja taloja ja kyllä takka on hyvä laittaa.
Eli haulikko on hyvä,kiitos, ehkä ostan ahulikon seuraanav kerran kun kaupassa tännään näinkin taas sen elukan ja ihan tikalta näytti on enneki nähnyt martin haulikon ja isäkin aikoinaan sanoi että tikka se on merkiltään ja hyvä pyyssy semmosen kun sais ostettua rahatkin varmasti riittäis iha siitä lähtee semmonsia lyijykuulia hirmu paljon kerralla sieltä muoviputkilosta ja lujjaa
pahvistakkii menee läoi niien että suhahtaa ja reikiä jääpi paljon kerralla varmasti sillä osun mäyrään tai kettuunkin jos vaan näen taas.- turksimtästäjä
nii vielä sevverran että nyt en ennää jaksa oottaa vastauksia vaa sitte seurraavan kerran kun luen nyt en jaska ennää lähenjo nukkumaan kun alko väsyttämmään ei muuta kun hei akaikki varmasti kirjooittelen vielä.an
- hjjkklnk
kaljaa ja pillereitä yhdistelmä ei sovi kaikille
- aki maki pera ja mä
Kunon pilleerit riitöää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17110596Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8510099Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1077052Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2275538- 1775214
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784386- 872942
- 1702846
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1172821Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662661