lakkaliköörikarkit

eilen tuli syötyä aika paljon lakkaliköörikarkkeja. En tullu känniin, mut päätä alko särkee. Tarvis syödä varmaa kaks pussia, että jotai tapahtuis... Miks tommosia myyään kaupassa alle 18 vuotiaille? Meijä iskä osti tommose pussin eile ja laitto tarjolle:q
Onko tässä helppo ja halpa tapa tulla känniin?
673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

jaa'a, etuhan se meille nuorille on... Mielummi liköörikarkit kun krapulat kaljasta ja kossusta aamulla ;)

Äänestä
  • Mä kaadan liköörikarkeista aina sen liköörin pois, niin se maistuu sille muttei vahvasti:) Enkä mä syö niitä kun pari kerrallaan, lemppari on punssin makuinen, lakkaa en oo maistanut:D

    Äänestä

Veikkaisin, että karkeissa on niin vähän alkoholia että on ehkä kallein ja huonoin mahdollinen tapa humaltua... Ja va va voom, jos liköörikarkeista tulisi känniin, niin aiheuttaisi ne myös sen krapulan ;)

Äänestä
  • ja dhazelle vielä, etten ole koskaan koittanutkaan juoda itseäni känniin. ;)

    Äänestä

  • ei se känni, vaan nestehukka, jonka alkoholi aiheuttaa.. siitä se päänsärky johtuu

    Äänestä

Hyi! Liköörikarkit on karseen makusia!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Who's That Chick? kirjoitti:

eilen tuli syötyä aika paljon lakkaliköörikarkkeja. En tullu känniin, mut päätä alko särkee. Tarvis syödä varmaa kaks pussia, että jotai tapahtuis... Miks tommosia myyään kaupassa alle 18 vuotiaille? Meijä iskä osti tommose pussin eile ja laitto tarjolle:q
Onko tässä helppo ja halpa tapa tulla känniin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu