MP-Messut lähestyvät!

Enää muutama viikko ja pääsee taas fiilistelemään hetkeksi mp-maailmaan näin talven keskellä. No, eipä tässä enää mene kuin 3-4kk niin ajokausi alkaa taas.

Toivottavasti yksikään mp-vastustaja ei ilmesty messukeskukseen pilaamaan tunnelmia ruttunaamoineen.

Hurriganes soimaan odotellessa. Trippers Story.
9273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Rasittavaa..ja mulla on jo pyörä sekä varusteet.

Äänestä

Mulla on pyörä ja varusteet ja ei pätkääkään kiinnosta lähteä noille messuille! Ihan turhat bileet!

Äänestä

Tarkoittaa jotta kohta taas edukkaita vaihdokkeita tarjolla,valinnanvara parantuu olennaisesti mikäli pyörähankinta ajankohtainen,toivottavasti nyt ainaskin tuo 3kk riittää ajokeleihin, vähempikin kelpaisi.

Äänestä

Juu. Ajutuksena taas vierailla, kun viime vuonna jäikin väliin.
Mulla kans "vehkeet" kondiksessa, eikä mitään suurempaa hankintaa mielessä, mutta fiilistelemään lähinnä. Mutta aina sillä voi tarttua jotain "uutta", josta sitten huomaa että tommosenhan minäkin tartten:-)
Se on se hetki josta eteenpäin alkaa "talvihorroksen jälkeen" valmistautumaan ja odottamaan uutta ajokautta innoissaan.

Äänestä
  • Parina päivänä olisi tarkoitus messuilla oleilla. Osittain hommissa, osittain vapaalla. Viime vuoden messuilta jäi käteen uudet kypärät ja muuta pientä kivaa. Mukavahan tuo on noilla messuilla käydä, jos ei tarvitse siinä lauantain ruuhkassa sukkuloida. Samalla näkee tuttuja, voi sovitella uutuustuotteita ja fiilistellä kauden uutuuspyörien satulalla istuskellen. Ja kyllä sieltä matkailukorttelistkin jotain jää käteen tai päähän.

    Äänestä

  • teijoliini kirjoitti:

    Parina päivänä olisi tarkoitus messuilla oleilla. Osittain hommissa, osittain vapaalla. Viime vuoden messuilta jäi käteen uudet kypärät ja muuta pientä kivaa. Mukavahan tuo on noilla messuilla käydä, jos ei tarvitse siinä lauantain ruuhkassa sukkuloida. Samalla näkee tuttuja, voi sovitella uutuustuotteita ja fiilistellä kauden uutuuspyörien satulalla istuskellen. Ja kyllä sieltä matkailukorttelistkin jotain jää käteen tai päähän.

    Minä myös käyn messuilla, vähän niinkuin perinne meikäläiselle.
    Tänä vuonna kiinnostaa MVAgustan 800 kuutioiset, vaikka en kyllä ostoaikeisa olekaan.

    Messut tavallaan lopettavat talvitauon, koska helmikuussa voi jo aloittaa kevään ja ajokauden odottamisen.

    Äänestä

uh, meeks sinne aukaseen sen Outlawsien ja Mongolsien esiintymisen?
Kai sulla on liivit kun mainostat niitä?
Suurta maahantuloo?
Eiks sejotain tollasta ollu?

Äänestä

Ja kama mitä vedät, Niin sen nimi oli mikä??............

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matulan kaksoisveli kirjoitti:

Enää muutama viikko ja pääsee taas fiilistelemään hetkeksi mp-maailmaan näin talven keskellä. No, eipä tässä enää mene kuin 3-4kk niin ajokausi alkaa taas.

Toivottavasti yksikään mp-vastustaja ei ilmesty messukeskukseen pilaamaan tunnelmia ruttunaamoineen.

Hurriganes soimaan odotellessa. Trippers Story.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu