Sen aistii täällä. Valtavaa janoa päästä tulevaisuuteen, sinne missä haluaa olla. Mä itkin tänään kasvohoidossa. Kivusta. Ja halusin pois. Kun tuli rentouttava hieronta, mä olin edelleen lähdössä. En osannut rentoutua, kun päässä pyöri miljoona asiaa. Tee sitä, tee tätä. Nyt äkkiä sinne.
Vasta kun pääsin tähän, mun mieli rauhoittui ja hiljeni. Sun luokses. Ei ollut kiire mihinkään. Tässä oli hetken hyvä levätä. Sitä tunnetta tulen aina etsimään. Löydänkö koskaan, en tiedä. Sä olet mun ajatuksissa vielä pitkään. Olen välillä vihainen, välillä lempeä, surullinen ja hilpeä. Elän niitä tunteita, jotka sinä jätit minuun. Sinä jätit jäljet. En tiedä vielä, kuinka syvät, mutta ne jäivät. Vuosien myötä ymmärrän tämän kaiken. Tulee juhannuksia, jouluja, pääsiäisiä, uusia vuosia. Jäljet ovat siellä. Sillä oli tarkoituksensa.
En mä ikinä sanois toiselle et koita pärjätä. Tottakai se pärjää. Enkä myöskään arvioi miestä sen koon perusteella, mutta pieni ei saa olla...vitsi, vitsi. Mä etsin suurta sydäntä. Hellää kättä. Elämän nälkä. Tähän sinun viereesi palaan kuitenkin, vielä toistaiseksi.
Elämän nälkä.
Uusia alkuja
3
201
Vastaukset
- tuttu tunne
Jokus tuntenut samoin. Kiire elämän humusta omiin oloihin.
- Kukahan...
tätäkin miinusti? oman elämän kasvukivusta kertoo..ja elämistä erilaisten tunteiden
kanssa.Varmaan tuttua meille jokaiselle...jossain elämänvaiheessa.Hyvä aloittaja!!!- ap.
Mitä! Joku on miinustanut. Tämä ei jää tähän. Oliko se se koko juttu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site886068Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524442SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963799Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73543Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1012628SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352429Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val51489