Lumia 620 vai 800

Kannattaako odotella tuota uudempaa mallia vai ostaa halpaan hintaan "vanhahko" 800? WP8 ennemmin kuin parempi rauta?

Hankala päättää..
16615
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Siinäpä pulma myös täällä,ite peruin 800 kaupat kun yhtäkkiä 620 putkahti tietoon sillä oon ihan lääpälläni siihen jo,tuplaydin prossu,videopuhelu kamera,nfc,muistikortti paikka mikä puuttuu 800:sta,hienot värikuoret,citylens ym..wp8

Äänestä
  • niin ja wp8 on ruutukaappaus eli screenshot ominaisuus,tuiki tarpeellinen sekin joskus

    Äänestä

No mä sanoisin 620 koska se on uudempi ja siinä on WP8 toki 800 voi päivittää 7.8 Mutta mulla sama päätös taidan ottaa 620

Äänestä

Mullakin sama ongelma !
Viittiskö joku laittaa molempien plussat ja miinukset niin olis tällainen "tietämätönkin" ajan tasalla kumman ottais :)

Äänestä

Onks teil kellään tietoa milloin toi lumia 620 tulis myyntiin Suomessa?

Äänestä
  • Malesiassa alkoi tänään 620 ensimmäistä kertaa,veikkaan että menee 4-8vko vähintää sillä ainahan nuo tuppaa kestää

    Äänestä


nokia lumia 620 vain 5 mp kamera!!!

Äänestä
  • 620 kamera on tosi hyvä,ja 720p hd videot upeita

    Äänestä

  • 620 kirjoitti:

    620 kamera on tosi hyvä,ja 720p hd videot upeita

    hyvä on

    Äänestä

Hyvä kamera ? Hyvänen aika !

Gsmarena on mainio sivusto tehdä puhelin vertailuja
teknisten tietojen perusteella.

www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4240&idPhone2=5147

Joo, kyllä on melkoisen kälyinen kamera kuus kaks kymppisessä.

Äänestä
  • Riippuu ihan mihin vertaa....

    Onhan se huonompi kuin 700 euron puhelimissa. Mutta huomattavasti parempi kuin mun 3110c:ssä.

    Äänestä

  • ijioji kirjoitti:

    Riippuu ihan mihin vertaa....

    Onhan se huonompi kuin 700 euron puhelimissa. Mutta huomattavasti parempi kuin mun 3110c:ssä.

    kuvattu pureview 808 1080p koko video,äijä kehuu 620 ja haukkuu 8s "miksi htc päästää markkinoille tälläisen" ,onneton muisti siinä
    https://www.youtube.com/watch?v=eLl3FCB0NZw&feature=youtube_gdata_player

    Äänestä


  • 5230,. (500) kirjoitti:

    8s on tosiaan aika pieni vapaa muisti 1,2g

    Miten lumia 620 saa screen shotin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eitiedäei643 kirjoitti:

Kannattaako odotella tuota uudempaa mallia vai ostaa halpaan hintaan "vanhahko" 800? WP8 ennemmin kuin parempi rauta?

Hankala päättää..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu