Olemme reilusti yli parikymppisiä mieheni kanssa ja seurustelleet yli kolme vuotta. Meillä oli n. 1,5v ajan seksiä ainakin kerran päivässä. Molemmat oli kovat halut. Ei tarvinnu kuin katsoa miestä ni johan ois ollu valmis.
Sitten aloitin ehkäisyrenkaan käytön. Halut katsoviat sileän tien. Miehellä oli vieläkin kova vietti, ja ei tarvinnu kuin hipaista alamusta ni oltaisiin oltu jo ready to action.
Minä kuitenkin päätin auttaa miestäni käsipelein ja antamalla - tiesin, että minun haluttomuutoni on hänelle kova paikka. Viimeaikoina kuitenkin seksi jäi pois. Nostin asian esille ja päätin, että lopetan hormonaalisen ehkäisyn - josko silloin haluni palautuisivat.
Ja HALLELUJAA - ne palasivat ja todella voimakkaina! Nyt ongelmana on vain haluton mies. Tiedän hänen masturboivansa useasti viikossa ja hänen kiihottuvansa nuoriista kauniista teini tytöistä mutta minä EN SAA. Olen todella tehnyt selväksi, että haluni ovat takaisin ja todella kovina.
Hän vain sanoo "ettei tiedä syytä eikä halua keskustella asiasta". Olemme jo monta kuukautta eläneet tässä tilanteessa. Minä tiedän, että saan varmasti muualta jos haluan (toki olen myös säälittävä avovaimo joka lihosi 25kg parisuhteen aikana, mutta teen/olen tehnyt asialle jotain).
Haaveilen joka päivä seksistä ja minua itkettää kun tiedän ettei MIEHENI halua MINUA. Mitä tehdä? Mies ei suostu minkäänlaiseen terapiaan eikä halua puhua asiasta koska se "aiheuttaa enemmän paineita".
Meillä on seksiä n. 1 kerran kahdessa kuukaudessa...
MITÄ voin tehdä asialle? Onko mitään tehtävissä? Lähdenkö pois suhteesta? MIEHET - kommentoikaa!
Oma mies ei anna
6
433
Vastaukset
- mies 36
Ota ero!
- AnutoN88
UP!!
- Kokemus puhuu
AnutoN88 kirjoitti:
UP!!
Miehesi on sairas jos kiihottuu teinitytöistä! Jätä se....pahenee vaan iän myöten.
- ykkös
Sanoisin AP.lle , että otappas minut mieheksi niin tapahtuu seksi rintamalla.
- hih hii.
Heh he heh heh mikä otsikko. Hi hi hi, heh heh, tämä on varmasti vuoden otsikko. He he he hih hih hih, kylläpä mua nyt hirnuttaa, heh heh. Nauretaan kaikki yhdessä: heh heh heh heh heh heh heh heh.
- Isi neuvoo
Aloittajalle sanoisin, että oot sitten tainnut lihoa ja löpsähtää, peppu ja tissit ja masukin vähän roikkuu? Meinaan, jos äijää kireemmät kinku vaan kiinnostaa.
Lenkille siitä, ja seksikästä kudetta päälle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.2104861Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html224003Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2243744Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1303055Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1573015Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis632942Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat152591Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos642522Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien852325En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa132135