Oven alareuna on saanut iskua ja näkyvissä on paljasta peltiä. Ruostetta ei vielä ole, koska vaurio on tullut hiljattain. Laitanko paljaan metallin päälle suoraan jotain pohjamaalia vai pitääkö se ensin käsitellä jotenkin? Ammattilaisten apua en harkitse, koska auto on vanha. Ratkaisun ulkonäöllä ei ole merkitystä.
Maalipinnan vaurioiden käsittely
voivihtori
2
244
Vastaukset
- a(2)
Helppo ja hyvä ratkaisu on esimerkikisi crc 2in1 maali, se toimii ruostettaestävänä pohjamaalina, ja pintamaalina. Tavallisten automaalien kanssa joudut laittamaan vähintään pohjamaalin, ja pintamaalin.
- Pohjamaali kannattaa
puhdistat sen kohdan hyvin ja hiot kevyesti hiomapaperilla, sitten pohjamaali siihen ja sen jälkeen vaikka "kilikali" pintaväri päälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897229- 353831
- 453420
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402562- 2082376
- 412352
- 1232246
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292149Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241878- 401809