Myyn SIAMILAISET KISSANPENNUT,
Kolme suloista ja ihanaa siamilaistyttöä, nyt 14viikon ikäiset etsii hyvää kotia.
http://www.torinet.fi/SIAMILAISET-KISSANPENNUT-,name,100709,item_id,0,ad_type,ad_details#262e806219d5
http://www.torinet.fi
SIAMILAISET KISSANPENNUT
6
490
Vastaukset
- RAG n 03 21
Lähetinkin sinulle juuri sähköpostia kysyäkseni, että ovatko kissat rekisteröity ja jos on niin mihin.
Se olisi hyvä mainita jo ilmoituksessa koska jos kissoja ei ole rekisteröity, on se harhaanjohtavaa myydä kissoja siamilaisina - mitä rekisteröimätön kissa ei ole.
Olkaa ostajat tarkkoina eläimiä ostaessanne, että rotueläin on rekisteröity.- 7+4
Ei siinä ole mitään harhaanjohtavaa. Jos kissan molemmat vanhemmat ovat siamilaisia, ovat pennutkin sitä. ei rekisteröimättömyys perimää muuta.
- 2+16
7+4 kirjoitti:
Ei siinä ole mitään harhaanjohtavaa. Jos kissan molemmat vanhemmat ovat siamilaisia, ovat pennutkin sitä. ei rekisteröimättömyys perimää muuta.
Se mitä rekisteröinnin puute tosin muuttaa on, että ostajalla ei ole minkäänlaisia takeita kissan rodusta. Mihin muuten tuo 250e hinta näiden kissojen kohdalla perustuu?
- RAGn0321
Minua kiinnostaa myös se, että miksi kissoja ei ole rekisteröity jos molemmat vanhemmat ovat siamilaisia - välipentue? Miksi tämä pentue on teetetty?
- 6+642
Ilmoituksessa näyttää olevan puhelinnumero. Ei kun soittamaan, jos kerran noin utelias olet.
- ruskea koira
Oikean rotukissan pentue on tarkasti suunniteltu.
Valittu isä ja emp sopivasti, ettei sairauksien riski olisi suuri.
Ja pentue rekisteröidään kissaliittoon.
Pennutuksessa on sääntöjä.
Tällaiset pentueet, jotka ei mene rekisteriin, on yleensä
tehtaiden välipentuja, liian pian tehtyjä, ehkä jopa sopimaton uros.
Ehkä ihan puhdasrotuisia. Mutta että rotukissasta maksaa 250 se kertonee jo jotain.
Oikean rekisteripennun joka on oikein madotettu ja rokotettu, hinta lienee lähellä 900-1000€.
Jos pentu on myynnnissä hintaan 250 egeä, ei sitä takuulla ole oikeasti rokotettu eikä hankittu matolääkkeitä.
Saati, että olisi tietoja vanhempien sukutauluista ja muusta.
Eikä sirua poskessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082605
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo471795Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1461387Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol3441305Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3451254Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen251176Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe571113Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H131012- 55976
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S21893