Myyn SIAMILAISET KISSANPENNUT,
Kolme suloista ja ihanaa siamilaistyttöä, nyt 14viikon ikäiset etsii hyvää kotia.
http://www.torinet.fi/SIAMILAISET-KISSANPENNUT-,name,100709,item_id,0,ad_type,ad_details#262e806219d5
http://www.torinet.fi
SIAMILAISET KISSANPENNUT
6
528
Vastaukset 6
- RAG n 03 21
Lähetinkin sinulle juuri sähköpostia kysyäkseni, että ovatko kissat rekisteröity ja jos on niin mihin.
Se olisi hyvä mainita jo ilmoituksessa koska jos kissoja ei ole rekisteröity, on se harhaanjohtavaa myydä kissoja siamilaisina - mitä rekisteröimätön kissa ei ole.
Olkaa ostajat tarkkoina eläimiä ostaessanne, että rotueläin on rekisteröity.- 7+4
Ei siinä ole mitään harhaanjohtavaa. Jos kissan molemmat vanhemmat ovat siamilaisia, ovat pennutkin sitä. ei rekisteröimättömyys perimää muuta.
- 2+16
7+4 kirjoitti:
Ei siinä ole mitään harhaanjohtavaa. Jos kissan molemmat vanhemmat ovat siamilaisia, ovat pennutkin sitä. ei rekisteröimättömyys perimää muuta.
Se mitä rekisteröinnin puute tosin muuttaa on, että ostajalla ei ole minkäänlaisia takeita kissan rodusta. Mihin muuten tuo 250e hinta näiden kissojen kohdalla perustuu?
- RAGn0321
Minua kiinnostaa myös se, että miksi kissoja ei ole rekisteröity jos molemmat vanhemmat ovat siamilaisia - välipentue? Miksi tämä pentue on teetetty?
- 6+642
Ilmoituksessa näyttää olevan puhelinnumero. Ei kun soittamaan, jos kerran noin utelias olet.
- ruskea koira
Oikean rotukissan pentue on tarkasti suunniteltu.
Valittu isä ja emp sopivasti, ettei sairauksien riski olisi suuri.
Ja pentue rekisteröidään kissaliittoon.
Pennutuksessa on sääntöjä.
Tällaiset pentueet, jotka ei mene rekisteriin, on yleensä
tehtaiden välipentuja, liian pian tehtyjä, ehkä jopa sopimaton uros.
Ehkä ihan puhdasrotuisia. Mutta että rotukissasta maksaa 250 se kertonee jo jotain.
Oikean rekisteripennun joka on oikein madotettu ja rokotettu, hinta lienee lähellä 900-1000€.
Jos pentu on myynnnissä hintaan 250 egeä, ei sitä takuulla ole oikeasti rokotettu eikä hankittu matolääkkeitä.
Saati, että olisi tietoja vanhempien sukutauluista ja muusta.
Eikä sirua poskessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791742
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109913En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo107734Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207664- 133628
- 51585
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51562Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä19558- 37546