Almeran cd soitin

Allu 2007

Onko kellään kokemuksia 2007 vuoden Almeran cd soittimesta. On alkanut tunkemaan levyä ulos.
Vanhassa Almerassa (2005) oli aluksi samoja ongelmia, kunnes soitin sitten hajosi kokonaan.
Nykyisessä soittimessa on alkanut esiintymään samoja oireita.
Paljonko integroidun soittimen vaihto maksaa?
Ostin auton kaksi viikkoa sitten autoliikkeestä, millainen vastuu liikkkeellä on?
Miten kulut jaetaan? Onko tämä soitin Almeran tyyppivika?

2

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varmat autot kunniaa

      Dvd:n se pukkaa ulos, mutta ei ehjää toimivaa CD:tä, riippumatta onko /-R tai -RW.

      Niin, jollei tunnistin ole rikki. Luultavasti koko laite joudutaan vaihtamaan tässä tilanteessa. Tunnistimen vaihto vaatii "harrastaneisuutta". Ei ole "tyyppivika".

      http://www.varaosahaku.fi/?link=list&ggl=s16&searchmode=1&vc1=175&pc1=115&vc[0]=175103100&vcx=2102&pc[0]=115105101

      Käytettyä osaa ostaessa kannattaa varmistua, että saa siihen sopivan turvakoodin ja tarkistaa, että auton ohjelma hyväksyy soittimen.

      Sunderlandista eli Nissan Europen kokoomalinjalta tuli ulos viimeisin Allu vuoden 2006 puolella. Mallia on toki tehty myöhemmin muualla, mm. Thaimaassa ja huomattavasti jämäkkäämpään koriin sekä jousitukseen kuin europassa myynnissä olleet mallit.

    • almeransoitin

      Onko almerasi manuaali ilmastoinnilla?, jos on, niin niin minulla olisi täysin toimiva alkuperäissoitin koodeineen. Hinta 80€ posteineen, eli alle puoleenhintaan purkaamojen ryöstöhinnoista.. Yhteydet: [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      115
      10253
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5020
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2191
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2048
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1904
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      981
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      973
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    Aihe