Ah.
THe real L- koodi
An O
27976
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Katoin minäkin.Ihastuin heti .
Ei meillä vaan oo mitään tuontapaistakaan.
Kiltisti biletetään, ei petetä kumppania eikä vilkuilla naapurin akkaa?
hell jeah
Joku ihmeen tatuointitauti näky kaikilla olevan toisessa käsivarressa..sil yhellä oli molemmissa :o
Minusta se oli aika surullista katsottavaa lopussa...tulee rikkomaan hyvin monta ihmistä tuo rastapää..
Ääh, te ette tajua. Ei se riko muita kuin itseään. Hyvä sarja, oon kattonut sen kaikki kaudet jo aiemmin. Ja mun mielestä hauskinta tossa sarjassa oli juuri se, kuinka samanlaista elämä tosiaan on. Ei kaikilta osin, mutta pääpiirteittäin. Ja toi Whitneyn kuvio on hauska, jostain aina pullahtaa joku nainen, joka on siitä kiinnostunut.
Kyllä se rikkoo muita. Kamala akka.
Voi taivas mitä kaakkoja, mut hauskinta sarjassa oli se, että ehkä nyt suomimuijatkin tajuaa että lesbo voi olla ihan minkä näkönen vaan ja olla sisäisesti silti ihan mitä vaan... voi meikata ja olla silti raju jne.
Mun makuun niillä oli kylläkin kaikilla ihan liikaa meikkiä ja ylimääräistä hörsöä ja törsöä ja muovista vaikutelmaa, mut ne olikin amerikkalaisia.
Pahimmat ja epäaidoimmat oli ne kaks polkkatukkasta rikasta akkaa, jotka ei oikeen kuuluneet joukkoon. Suunnittelivat vissiin häitä.
Oikeestaan se oli aika tuskaista katsottavaa ja liiankin käsikirjoitettua, epäilen jopa että ne kaks olivat näyttelijöitä (?).
Mitä tuli aikoinaan jaksot katsottua, pelottavaa meininkiä ja toivottavasti ei suomen piireissä ole noin älyttömiä tyttöjä, jotka vain sekoilevat piireissänsä.
Kai se on hyvä lepakoillekin olla joku saippuasarja...
Aika hauskaa, nimittäin itse pidän eniten Nickystä ja Jillistä, ainakin tällä hetkellä. En oikein ymmärrä, mitä epäaitoa heissä on. Keskustelivat ja toimivat koko ajan asiallisesti, toisin kuin monet muut. Rikkaus itsessäänhän ei tee kenestäkään epäaitoa. Pieni jäykkyys kielii mielestäni enemmän aitoudesta, kuin esimerkiksi seksin harrastaminen kameran edessä, ja siinä suhteessa he vaikuttivat paljon aidommilta kuin muut. Asiatkin olivat arkisia - jopa tässä vaiheessa tylsiä, häiden järjestelyjä, pukujen valintaa ja suunnittelua.
Toista tuotantokautta nyt katsonut pari jaksoa ja ja... Ihmiset on ihan käsittämättömiä ykköskauteen verrattuna. Kaikki tuntee toisensa ja on toistensa exiä ja yritetään josko vielä ois jotain...
Onneks Whitney sentään on vielä mukana. Se on aika peluri, mutta jotenkin niin hellyyttävä kuitenkin touhuissaan.
Aika paljon roisimpi on seksin osalta tämä toinen tuotantokausi, näytetään ihan kokonaan miten sitä oikein tehdään. Ykkösessä kun nätisti laitettiin ovi kiinni ja leikattiin seuraavaan draamaan. Mutta nyt! Huhhuh :D Mielenkiinnolla odotan että mihin tämä tuotantokausi päättyy.
Niin että millä kanavalla tää sarja tulee ja milloin?
siinä sä olet, netissä, kaiken tiedon lähteellä ja kysyt milloin joku tv-sarja tulee ja miltä kanavalta. Tässä on sitä upeutta miten ihmiset osaa tietoa etsiä tai viitsii. Varmaan joku sanoo sulle vastauksen, mä en viitsi. Kantakoon joku muu sulle tiedon eteen ja syöttäköön sen sulle, onhan se aika vaativa homma ottaa tuo selville.
kakosessa on kilpa-ajoa, Romi haluaa kenen kanssa tahansa naimisiin ennen kuin Whiteny ehtii. Nehän on eronnut jo aikapäivää sitten, kumpahan piti saada joka tytön unelmapikahäät Vegasissa. Ketään ei ollut edes mukana, ja Romi kirkkain silmin väitti että juuri sellaiset häät kuin hän on aaaaina halunnut.
jaa eikun sehän tapahtuu vasta kolmosessa, ei siis mitään.
Liviltä perjantaisin klo22. Ihan kivaa katottavaa.
Kiitos tiedosta:) Aion perjantaina katsoa.
Tiedän kyllä mistä sarjassa on kyse, ei ole aiemmin vaan kiinnostanut. Viimeinen kausi on tullut katottua ja vain Kiyomin takia, koska tiesin musiikin kautta sarjassa esiintyvän Kiyomin ja Hunter Valentin-bändin.
Ja f4ck:lle: Relaa vähän!
En käsitä naisia..., tykkäävät aina tollaisista rähjäpäistä, jotka eivät osaa ottaa muita ihmisiä huomioon, hajottavat suhteita ja itseään. Hahmo on tietysti käsikirjoitettu shanen tapaseksi, ei tommosia oikeasti voi olla. No se hahmo meni silti naimisiin viimeisen kauden lopussa.
The Fake L -koodi. Yritin yhtä jaksoa katsoa. Niin huonosti näyteltyä, epäaitoa, teeskentelyä, että se paistaa läpi ja kauas. Kaunarikamaa.
Mikey oli aika ihana kun se yritti järjestää häät. Mä en vieläkään tajua mistä tuossa sarjassa on kyse. Mutta käsikirjoitettuahan tuo jokatapauksessa on.
Antaa aika pinnallisen ja sekopää kuvan lesboista. Katoin muutaman jakson netissä mutta eipä ollut kummonen niin lopetin. Makunsa kullakin.
"Tosielämän BB-Talo"
En ole koskaan BB-taloa katsonut ja sen pienen käsityksen minkä olen saanut iltapäivälehtien välityksellä kyseisestä ohjelmasta en ole menettänyt mitään. Tuntuu olevan tuhat kertaa suurempaa skeidaa kuin rämä the real L-word.
Niinhän se on
Kauheaa paskaa, mutta enpä ihmettele, kun sarjan luojana on Ilene Chaiken eli sama tyyppi joka on vastuussa L-koodista. Luulen, että Chaikenilla on oikeasti jotain psyykkisiä ongelmia tai salaisia antipatioita lesboja kohtaan .. :-D
ei se nyt mun mielestä niin surkee ohjelma oo,etteikö sitä kattois:)nyt tosin arvon et kattoisko sen vai alkaisko nukkuun,no suattaapi olla et katon alun ja katon sit pysyykö simmut auki:D
Kauniiden naisten takia tuota tulee katottua. Ja Mikey koska mä vaan samaistun siihen tyyppiin ihan kympillä. Muuten aika turhan päivänen ohjelma mutta Mikeyn mahtavuuden takia jaksan sen aina ehtiessäni vilkaista. :)
Siis missä kohtaa tossa sarjassa niitä kauniita naisia on näkynyt?
Salainen pahe u.u'
Tasan tarkkaan Mikeyn takia tosin, vain.
Mikä lie siinäkin tähän sitten vetosi.
-Ihmettelee.-
Satunnaisesti olen pätkiä sieltä täältä seurannut. Joten en varsin kattavasti osaa kommentoida,. Jooh,, saippuasarjamaisia ihmisuhdesotkuja, naisellisia naisia, kränää ja känää. Eilinen jakso tosin piristävämämpi, mukana oli enemmän enemmän etnistä moninaisuutta( Mustaihoinen kaapista tullut lesbo etsiskeli seuraa, myös aasilaisia tyttösiä oli esillä. Tosin he tavalla tai toisella linkittyivät valkoihoisten keskushenkilöiden eksiksi, säädöiksi tmv.
Mukana oli myös enemmän poikamaisia ja maskuliinisempia naisia. Ainakin alkujaksojen perusteella kaikki sarjan naiset hieman femmejä tai kuitenkin enemmän naisellisempia. Kentis myöhemmin sarjassa esiintyy myös trans ihmisiä...