Vastakohta KEHUTAAN VARKAUTTA. Nyt eiku kaikki koirat haukkumaan . Laitetaan kehut ja haukut omiks keskusteluiks nii ei tarttis kahistella tai riidellä keskennään.
HAUKUTAAN VARKAUTTA
ka67
8183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Komiaa, että Kempfin laivahylky ja Keinäsen sähköristeilijä saadaa taas silmän iloksi Hertunrantaan ja vilkastuttamaan Varkauden kasvavaa turismia. Jäät sulaa ja kesä on lähellä.
Täällä on paljon koiria,antaa niiden vaan haukkua.
Enemmän kuin kaupungin haukkuminen...
Kaupunkilaisia kiinostaa haukkua toisiaan.Ja varsinkin pienet yrittäjät saavat siitä pääosan.
Jos kehtaat säässä kuin säässä ja kellonajasta riippumatta töitä tehdä,niin olet todella huono ihminen.Vaarallinen suorastaan.
Ja jos tulet siinä samalla tarjonneeksi työtä toiselle,olet suuri riistäjä joka hyväksikäyttää halpatyövoimaa.Selän takana laskeskellaan vaivihkaa työtuntejasi ja arvaillaan paljonko rahaa toiminnassa liikkuu.
Kaupan kassalla tutkaillaan ostokset ja lasketaan saunakaljat.Ihan mitä vaan mistä voisi juttua keksiä.
Todella avarakatseinen kaupunki tämä Varkaus.
Miks täällä on tänään aurinkoista? Mä haluan että olisi pilvinen keli. Kauhea paikka tää Varkaus. Miksi täällä ei toteudu kaikkien ihmisten toiveet ja tarpeet? Taidan muuttaa ulkomaille.
Voi ei.Nyt en voi olla kehumatta! Mun toive toteutu ja on pilvistä. En muuta!
raketteja ammutaan taivaalle uutena vuotena mutta koulussa opettaja ei saa ostaa edes lyijykynää kun ei ole rahaa kaupungilla.
pyllystä kaupungin ajattelutavat.
Minusta Varkaudessa on jotenkin kovin haasteellinen asujaimisto !
Joillakin on hieman panna kireällä ja siten eivät pääse eteenpäin " kuin mummo lumessa "...
Hiihtävät samaa latua kesät talvet ja siten on hommat vuodesta toiseen samalla mallilla... vaikka ollaan jo 2000 luvulla !
Navitaksen matkailutädit saivat 10 venäläistä turistia uutena vuotena matkailupaketti-ideallaan laskettelemaan pulkalla Va(i)ttuvuorelle kertoo läpyskä. Kyllä on hyvä sijoitus tuo Penan putiikki.