Oon aivan ihastunut yhteen tyttöön jota oon nyt nähny useasti ja aina kun nähään niin tyttö haluaa olla käsi kädessä, halailla, olla kainalossa yms.. Mutta sitten kun yritin suudella tyttöä suulle niin tyttö ei lähde oikeen mukaan siihen.. Vain jotain poskipusuja ja tollasia. Luulisin ainakin että kyse ei voi olla siitä ettei hän olisi kiinnostunut/ihastunut minuun koska miksi muuten haluaisi olla käsi kädessä ja lähellä. Mutta onko kellään mitään hajua mistä voisi olla kyse?
miksi ei suudella?
7
1725
Vastaukset
- -joku
Jos se ei ole koskaan suudellut ketään ja sitä pelottaa?
- blended
tuskinpa kyse on siitä kun ollaan molemmat 17-vuotiaita..
- -joku
blended kirjoitti:
tuskinpa kyse on siitä kun ollaan molemmat 17-vuotiaita..
sitä pelottaa muuten vaan. Toiset ovat ujompia kuin toiset. Ujoutta ja herkkyyttä ei välttämättä päälle päin huomaa. Anna hänelle aikaa, jos välität
- sarac
Jos sun hengitys haisee, tietämättäsi.
Tai sitten tyttö vaan ei tykkää suutelemisesta.
Yksi mahdollisuus on, että tyttö seurustelee jo, jolloin suuteleminen olisi se "raja" jota ei saa ylittää, ja on ihastunut suhun, eikä oikein tiedä kumman kanssa haluaisi olla.
Enpä tiedä, vaihtoehtoja on niin monia, kysymällä tytöltä saat asian helpoimmin selville, jos tyttö totuuden haluaa sanoa. Voit vaikka aloittaa silleen kevyesti, eli kysymällä "Onko kukaan koskaan suudellut sua?", ja sitten tytön vastauksen mukaan johdattelet kysymyksiä eteenpäin. Tarkkaile myös tytön reaktioita, saattaa olla vaivautunut, mutta jos tyttö on todella ahdistunut, niin lopeta kysymykset.- : O
Anteeksi kauheasti jos olen töykeä mutta toi "onko kukaan koskaan" kysymys on mun mielestä kamala. Siinähän menee heti puolustuskannalle ja alkaa jännittää jos joku sillä tavalla kysyy että oletko koskaan tätä tehnyt.
Paremmin voisi sujua jos saisit tytön puhumaan tunteistaan enemmän. Ainakin yksi mun poikaystävä teki näin kun en ollut vielä varma mitä tunsin ja se suorastaan sulatti jään. Joidenkin mielestä on typerää kysyä että "mitä sä ajattelet musta?" mutta jos sen tekee oikein, se on aika aseistariisuvaa. Sun ei tarvitse puhua omista fiiliksistäsi, vaan jo se että kysyt kertoo että tunnet jotain ja osoittaa rohkeutta. Se myös jättää tytölle tilaa sanoa vapaasti mitä ajattelee. Saat vähän enemmän selville kun kysyt.
Voi myös olla että se tyttö on tosi ujo tai sen aikaisemmat suutelukokemukset on olleet noloja tai epämiellyttäviä. Joku voi olla vaikka tunkenut kieltään sen korvaan tai kurkkuun, mikä on aika kamalaa jos vasta ollaan lähentymässä. Vaikeimmassa tapauksessa voi myös olla takana väkivaltakokemuksia. Sitähän ei voi tietää, mutta sellaisen vaikutusta ei kannata vähätellä.
Suutelemisesta ei voi olla tykkäämättä kun sen tekee hyvin. Jos se ei ainakin ajan mittaan ala tuntua hyvältä niin ei pussaa oikeaa ihmistä.
- WhiteWolf
Ei kaikki pyöri aina seksin ympärillä (vaikka miehet niin useasti luuleekin). Anna tytölle aikaa. Kauanko olette tunteneet?
Minun tielleni on joskus tullut vastaan tyttö joka ei halunnut suudella kunnolla koska ei kuulemma oikein kyennyt hengittämään ja jotenkin ahdisti.. :o - tyty
mulla on sellainen tavallaan ongelma,että jokainen mies johon olen kunnolla ihastunut,niin niiden kanssa en vaan yksinkertaisesti pysty suudella!!helpompaa se on kun on joku puolituttu..niin hämärältä kun tämä kuulostaakin!!!
varsinkin nyt kun voi sanoa olevani jopa rakastunut,niin en vain pysty suudella häntä.vaikka yks viikonloppu,molemmat maistelleet alkomaholia(joten ujous sinänsä pois),hän yritti pussata mua huulille,niin en vain yksinkertaisesti antanut hänen sitä tehdä.muualle sai luvan suukotella,mutta ei huulille.ja tämä johtuu siitä,että emme seurustele!tiedän,että oon outo,mutta... :) vaikka olenkin suht.koht.kokenut suutelija,pelkään mokaavani juuri tämän henkilön kanssa..tiedä sitten miksi näin!
tuskin tästäkään oli apua...kerroin vain omia kokemuksia..
se on kuitenkin varma,että nuo estot multa ainakin häviää kun oikein seurustelemme(tai siis jos seurustelisimme,niin ne häviäis) :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/942293- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171640"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu111892Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.301818Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654