Olipa tuossa syksymmällä Herttoniemeläisessä yhtiössä (asun siinä) myynnissä alkuperäiskuntoinen kaksio. Pyyntihinta oli tuntuvasti yli kämpän arvon.
Asunto meni ekalla näytöllä kun ostajalle oli jäänyt niin "kodikas tunne" kämpästä.
Syynä tuohon tunnelmaan oli "ihana pullan tuoksu", joka rapussa leijaili.
Tuoksun aiheuttivat ne yhtiön mummelit, jotka olivat sopineet leipovansa tiettyyn aikaan, kun "Hilman" asunnossa on näyttö. Myönnän , että tuoksu rappukäytävässä oli kotoisa.
Siellä se "Hilmakin" oli alakerran naapurissa naureskelemassa kakkaisesti, ja nykyään nauraa taksissa matkalla pankkiin. Ostaja olisi voinut käyttää ehkä enemmän harkintaa, mutta eipä siinä, jos rahaa on= )
Leipokaa pullaa
näinmeillä
1
152
Vastaukset
- Hämäys n:o 3
Todelliset asunnonostajat tietävät tämän kikan eivätkä mene vipuun.
Pullan tuoksu saattaa peittää alleen vaikka minkälaisen homeloukun aromit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741094
- 691024
- 47952
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104948- 51895
- 49694
- 32674
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34587- 50580
- 38536