Eaglemoss tuntuu olevan Batmanista kovin innoissaan
Autoja:
http://www.eaglemoss.com/batmobiles/
Shakkinappuloita:
http://www.comicvine.com/batman/29-1699/batman-chess-set-by-eaglemoss/92-656681/
( mainos ;-) Batkeräily
2
190
Vastaukset
- diecast autoilija
Mahtaakohan nuo Batman autot tulla Suomeen tarjolle kun pari aiempaa autokokoelmaa päättyi kesken, esim. Bondin autoja tuli Suomen lehtihyllyille vain 60kpl kun Britanniassa sarja jatkunee vielä tänä päivänäkin ja Mestareiden Ralliautot sarja varsinkin päättyi lyhyeen.
Nyt tosin on näkynyt Star Wars hahmoja lehtihyllyillä, näitä en ole itse ostanut kun olen enemmän automiehiä. - ärräpäitä ärrällä
StarWars-shakkinappuloita olen vielä ostanut irtonumeroina. Saa nähdä miten kauan rahkeet kestää. Näitä kun lienee tulossa ainakin 2 sarjaa. Eli ainakin 2 * 32 = 64 nappulaa ja hinta toistakymppiä kappale?.
En kylläkään aio niillä koskaan shakkia pelata. Ne voivat olla mukavia koristeita esim. kirjahyllyssä.
Näissä keräilysarjoissa on sellainen kiusallinen piirre, että aluksi niitä on tarjolla irtonumeroina vähän joka puljussa, mutta myöhemmin vain harvoissa liikkeissä. Tilaus on varmaan käytettävissä, mutta aina ei välttämättä viitsisi sitoutua sellaiseen.
Enemmän tuollainen saatavuuden tyrehtyminen toki haittaa jos on kyseessä rakennussarja jossa välistä ei sovi puuttua yhtään osaa kuten muinainen Aurinkokunta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218596Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307857Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105438Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825089Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294889Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373407- 1253124
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353016Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853009Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252620