Kaikki tapaamani nuoret tytöt ja vanhemmatkin ovat tyhjäpäisiä pissaliisoja. Miehet sen sijaan ovat vaikuttaneet fiksummilta. Mistä johtuu että kaksosnaiset ja miehet ovat niin erilaisia?
Kaksoset on pissaliisoja
16
2365
Vastaukset
- tyhmä
Heidän eroavaisuus johtunee siitä, että toiset on tyttöjä ja toiset taas vastaavasti poikia, vai oliko se toisinpäin?
- Kaksotar
Onko tytöt siis mielestäsi tyhmempiä kuin pojat vai? Sovinisti paska!
- tyhmä
Kaksotar kirjoitti:
Onko tytöt siis mielestäsi tyhmempiä kuin pojat vai? Sovinisti paska!
Älä käsitä väärin. Vastasin pelkästään jutun aloittajan kysymyksen/toteamuksen osaan, miksi kaksostytöt on erilaisia kuin kaksospojat?
Tietysti ne, anteeksi he, ovat erilaisia koska toiset on tyttöjä ja toiset poikia, onhan siinä vissi ero. Sillä jos tätillä olisi m***t olisi hän setä!
Minun mielestä kaksos-tytöt ovat kyllä ihan sieltä parhaasta päästä, kaikessa ihan huippuja. No, vähän liian itsepäisiä ja määräileviä, mutta ansaitaanko me miehet parempaa, kysyn vaan! - hese
tyhmä kirjoitti:
Älä käsitä väärin. Vastasin pelkästään jutun aloittajan kysymyksen/toteamuksen osaan, miksi kaksostytöt on erilaisia kuin kaksospojat?
Tietysti ne, anteeksi he, ovat erilaisia koska toiset on tyttöjä ja toiset poikia, onhan siinä vissi ero. Sillä jos tätillä olisi m***t olisi hän setä!
Minun mielestä kaksos-tytöt ovat kyllä ihan sieltä parhaasta päästä, kaikessa ihan huippuja. No, vähän liian itsepäisiä ja määräileviä, mutta ansaitaanko me miehet parempaa, kysyn vaan!Tod. hienosti sanottu, oot kyl päivän pelastaja! :) nimimerkkis on outo, ei kuvaa sua :) t. kaksostyttö
- haloo
Kaksostytöt ovat eläväisiä höpöttäjiä, jopa lapsellisia. He puhuvat liikaa, enemmän kuin muut..seassa tietysti täyttä huuhaata, ei ole tarkoituskaan vaikuttaa älykkäältä vaan hauskuuttaa. Sinusta siis tyhjäpäisiä. Ei se älyllinen kapasiteetti ole horoskoopista kiinni.
Kaksonen on silti älyllinen merkki (eli käsittelee asioita järjellä ei tunteella)..- kakX
Siis mä opiskelen niinkö akateemist uraa ja juttui, mut emmä silti yhtää tajunnu et mitä sä oikein tarkoitit? IhQ olla kaxonen!
- XXX
kakX kirjoitti:
Siis mä opiskelen niinkö akateemist uraa ja juttui, mut emmä silti yhtää tajunnu et mitä sä oikein tarkoitit? IhQ olla kaxonen!
Sä oot siis akateeminen pissix?
- ihan höpöpuhetta.
Hei,
Minä olen kaksosnainen ja tuohöpöttäjä - väite ei pidä ollenkaan paikkansa. En puhu juuri ollenkaan maratoonilla vaan kun on asiaa ja olen enemmänkin vetäytyvä ja seuraileva luonne.
Tutkin ennenkuin hutkin, sillä en luota tyhjänpäiväisiin höpöttäjiin. Niitä höpöttäjiä löytyy meidänkin työpaikalla ihan eri merkeistä kuin kaksosista. Esim. neitsyt ja vesimies ovat niitä pahimpia höpöttäjiä jotka on aina äänessä. Kaksosten olen huomannut ajattelevan, kuuntelevan ja kommenttiakin aina väliin. Työnsä he hoitavat hiljaa.
- kaksonen!
ite oot!
- kaksos_tytteli
eiköhän niitä pissiksiä ole vähän joka horoskooppi merkis, että älä yleistä pliis..
- ...
johan pomppas..ihan yhtä fiksuja täsä kaikki ollaan. älä jaksa kitistä..
- Mimmi
Mistähän olet moisen käsityksen saanut? Kerroppas se! Itse olen hevari ja tyhjän puhujaksi ei koskaan ole haukuttu, vai meinaatko nyt että poikkeus vahvistaa säännön??
Ei koskaan saa yleistää johonkin tiettyyn ryhmään ketään! Niin muissakin on pissiksiä ja hevareita niin kuin muitakin. Itse olen kovan luokan hevari ja ollut sitä jo yli 40 vuotta. Sot sot! Toruva sormi osoittaa sinua!! - Kukka
Todella ikävää, että ympärillesi on jäänyt ikävältä vaikuttavia ihmisiä. Mitähän tapahtuisi, jos yrittäisit ystävystyä heidän kanssa ihan aikuisen oikeasti. Kokeile. Ei se ota jos ei ehkä annakaan!
Tiedät: Yrittänyttä ei laiteta.... - _tassu_
älä joo rupee yleistää tollasta.. mä en oo tippaakaan mikään pissaliisa.. ja oon 17v.. voisit vaik miettii että satutko ite olee sit pissaliisa.. ärsytttää ku ihmiset yleistää tollasta! tollanen asia ei luultavastikkaan mistään horoskooppi merkistä riipu!
- laurelina83
Ei sulla kyl hyvin mee.
- ihan hyvä merkki
Kaksoset on aika kohteliaita ja syvällisiä...ainakin mieskaksoset, joita olen niin monta tavannut.
Eikä ne huijaa...lupaavat ja pitävät sanansa. Menevät muita merkkejä syvällisemmin itseensä ja syyttelevät itseänsä aika rankasti. Silloin menevät hiljaisiksi ja se on jo sen merkki, että sisin on tuskaisa.
Näin olen pistänyt muutaman kaksosmiehen kohdalla merkille.
Tulee mieleen, onkohan tuo pintaliitoisuus ihan perseestä temmattua noissa horoskoopeissa.
Äly ja nopea ajattelukyky sekä nopeatoimisuus jos lasketaan pintaliitoiseksi, niin aika hukassa ollaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.971503- 2091448
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59970Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31969Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K50747Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49735Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉53682The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut4673En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k40666Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.34660