Tilanteena olisi se, että pitäisi saada vuokralainen ulos asunnosta asap. 3 kk vuokrat maksamatta, samalta ajalta en ole myöskään kuullut tyypistä mitään. puhelimeen ei saa yhteyttä jne.. Postit hakematta ja kukaan ei tunnu tietävän sen liikkeistä. Olen laittanut n. 3 viikkoa sitten käräjäoikeuteen purkuilmoituksen, en vaan usko että tuo homma hoituisi tuota kautta kovinkaan nopeasti jos haastemieskään ei häiskää tavoita. Millaiset sanktiot tulisi jos kävisin oma-aloitteisesti tyhjentämässä kämpän tai ainakin edes katsomassa sisällä mitä siellä on saatu aikaan esim. kaappien mittailutekosyyn varjolla? Vituttaa pitää kämppää tyhjänpanttina jos toista ei edes ole siellä kun postitkin hakematta ja naapuritkaan ei ole kuulleet toisen liikkeitä?
Sanktiot vuokra-asunnon tyhjentämisestä?
2
339
Vastaukset
- beenthere..
Laita päivämäärät ylös jolloin olet yrittänyt tavoittaa ja sopia huoneiston kunnon tarkastuksesta - ja sisään vain. Varmaan joku narkki joka on joutunut linnaan tms.
Kts huoneenvuokralaki:
22 §
Vuokranantajan oikeus päästä asuinhuoneistoon
Huoneiston kunnon ja hoidon valvomista varten vuokralaisen on viivytyksettä sopivana aikana päästettävä vuokranantaja huoneistoon.
Jos huoneisto on tarkoitus myydä tai se on uudelleen vuokrattavissa, vuokranantajalla on oikeus näyttää huoneistoa vuokranantajalle ja vuokralaiselle sopivana aikana. - Parasiitti mäkeen
Onko kukaan omin käsin heittänyt vuokralaista mäelle, jos ei ole itse älynnyt lähteä?
Se on parasiitille oikein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481251- 1581077
- 60919
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27736Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51731Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli178729- 8722
- 11719
- 346708
Kamalateltta
Kalateltta... Kuivia,kylmiä, suolattomia muikkuja kalliiseen hintaa. Viimeinen kerta kun käyn syömässä tuolla. Edellise11661