Vanhanmallista prätkätakkia ja housuja?

Allu________________

Hei

Mistä olisi saatavilla sellaista perinteistä prätkätakkia ja housuja?
Eka ajoasuni olivat vanhat nahkatakki ja -housut 70-luvulta, mutta ovat käyneet pieneksi. Mielestäni nämä nykyiset goret tai uudenmalliset nahkahärpättimet
eivät ole yhtään niin hyvän tuntuisia päällä.

3

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mika.........

      No Bikeworld helsingissä http://www.bikeworld.fi/ myy ainakin Halvarssonin nahkavetimiä ja sehän on perinteinen ruotsalainen valmistaja jonka kamppeita on varmasti ollut seitkytluvullakin. Aika perusvaatteita jotka on kuulemma erityisesti kustommiesten suosiossa. Niin ja liikkeessä voi laittaa tehtaalle tilauksen jos jotakin tiettyä haluaa. Itselläni on Halvarssonin nahkahousut ja ihan hyviltä ne tuntuu isollekin miehelle.

      Toinen mieleen tuleva kauppa on Leatherheaven Outlet tuolla Somerolla. Se on aika iso myymälä ja siellä myydään kaikenlaista nahkakampetta mm. prätkärotseja, niin sieltä voisi löytyä. Ainakin ihan perus rottarotsi ja vinovetskarirotseja sieltä löytyy sekä niihin pohjaavia malleja. Kandee varmaan tsekata olisiko juuri se mitä haet.

      Mun mielestä tuollaista ihan perusvaatetta ilman mitään kummempaa kromeluuria ja syndiä löytyy kyllä kaikista prätkäkaupoista, että josko olet hakemassa jotain eksoottisempaa niin kannattaa varmaan sielä liikkeestä kysellä.

    • Allu________________

      Kiitos

      Kyllä, näissä omissa vanhoissa vetimissäni lukee:
      Gehåma
      Gunnar Halvarsson

    • Narinat

      Et maininnut,että pitkääkö sen mp-nahka-asusi rutista,narista,natista ja tuoksua voimakkaasti nahkalle niin että tuntuu päällä tosi hyvälle ja haaroväli kostuu ja silmäsi pyörivät päässä,vaikka prätkää sulla ei olekkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1349
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      66
      1134
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      207
      1126
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      191
      1115
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1029
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      983
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      896
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      125
      840
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      778
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      755
    Aihe