Hei
Mistä olisi saatavilla sellaista perinteistä prätkätakkia ja housuja?
Eka ajoasuni olivat vanhat nahkatakki ja -housut 70-luvulta, mutta ovat käyneet pieneksi. Mielestäni nämä nykyiset goret tai uudenmalliset nahkahärpättimet
eivät ole yhtään niin hyvän tuntuisia päällä.
Vanhanmallista prätkätakkia ja housuja?
3
290
Vastaukset
- Mika.........
No Bikeworld helsingissä http://www.bikeworld.fi/ myy ainakin Halvarssonin nahkavetimiä ja sehän on perinteinen ruotsalainen valmistaja jonka kamppeita on varmasti ollut seitkytluvullakin. Aika perusvaatteita jotka on kuulemma erityisesti kustommiesten suosiossa. Niin ja liikkeessä voi laittaa tehtaalle tilauksen jos jotakin tiettyä haluaa. Itselläni on Halvarssonin nahkahousut ja ihan hyviltä ne tuntuu isollekin miehelle.
Toinen mieleen tuleva kauppa on Leatherheaven Outlet tuolla Somerolla. Se on aika iso myymälä ja siellä myydään kaikenlaista nahkakampetta mm. prätkärotseja, niin sieltä voisi löytyä. Ainakin ihan perus rottarotsi ja vinovetskarirotseja sieltä löytyy sekä niihin pohjaavia malleja. Kandee varmaan tsekata olisiko juuri se mitä haet.
Mun mielestä tuollaista ihan perusvaatetta ilman mitään kummempaa kromeluuria ja syndiä löytyy kyllä kaikista prätkäkaupoista, että josko olet hakemassa jotain eksoottisempaa niin kannattaa varmaan sielä liikkeestä kysellä. - Allu________________
Kiitos
Kyllä, näissä omissa vanhoissa vetimissäni lukee:
Gehåma
Gunnar Halvarsson - Narinat
Et maininnut,että pitkääkö sen mp-nahka-asusi rutista,narista,natista ja tuoksua voimakkaasti nahkalle niin että tuntuu päällä tosi hyvälle ja haaroväli kostuu ja silmäsi pyörivät päässä,vaikka prätkää sulla ei olekkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.627876Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675951Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,745459Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot565358Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1112385Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41281Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61247Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401087Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471052