Mikä on tämä sinde joka sotkee tällä palstalla jokaisen keskustelun ja postaa tota aivotonta paskaa joka ainoaan asialliseen keskusteluun?
Voisiko seriffi (jos täällä sellainen on) hieman siivota silloin tällöin täällä?
SERIFFI? HERÄTYS!
8
216
Vastaukset
- Voi vinetto!
Samaa mieltä. Edes lukuisat ilmoitukset tuon kirjoittelijan asiattomista viesteistä tunnu herättävän ylläpitoa bannaamaan tuota Sindeä.
YLLÄPITO HERÄTYS! - nahkalelu
Kaikki Vallanpitäjän kannalta hankalat / ikävät keskusteluketjut, tai viestit sotketaan tai poistetaan. Sotkijan sorkka on nopea ja väsymätön! Se on SANAN ja TEON ANARKIAA...
Ellei tätä palstaa pystytä siivoamaan, niin miksi edes pitää keskusteluissa mukana? Loukkaavia tekstejä saa lukea varsinkin "Sinde" nimimerkiltä lukea tuon tuosta.
- LLLL...
Samaa mieltä, kauheaa silloin kun on vakavasta asiasta kysymys, niinkuin pilkantekoa hänen tekstinsä.
Varsinkin Kadonneet-palstalla.- Joo o
ETTEI VAAN JOKU TEIST OIS SHERIFFI???
- keep fighting
tämä palsta on aikojen alusta tyoiminut lähinnä runkkuvälineenä hyväksikäyttäjille, jotka vain hakevat oikeutusta teoilleen.
joten aivan turha haavoittaa itseään odottamalla tällaiselta palstalta oikeata apua.
on olemassa suljettuja palstoja hyväksikäytetyille, mutta niitä osoitteita ei voi tähän julkiselle sivulle laittaa. tarkoitus kun ei ole tirkistelijöiden tyydyttäminen.
pahuus on aina vain tekijässä. jos joku hullu on kohdalle osunut, älkää ikinä syyttäkö itseänne. nykyään asiasta voi jo puhua, lisätietoa esim raiskauskriisikeskus tukinaisen sivuilta. myös miehet ja lapsena käytetyt voi sieltä kysyä neuvoja. - puutarhapsykologi
Palstasta päätellen kyse on luultavasti seksuaalisesti lapsena hyväksikäytetystä henkilöstä, jonka henkilökohtaisia rajoja on loukattu törkeästi. Hän on omat rajat uudelleen piirtääkseen ja itselleen täysin henkilökohtaisen alueen rajatakseen luonut kielellisesti muiden ulottumattomissa olevan alueen, siis oman käsittämättömän puhetapansa. Tämä kryptinen kieli on siksi muiden ulottumattomissa, koska kukaan ei sitä ymmärrä. Ja tämän henkilökohtaisuutensa hän myös tarkoituksella floodaa muiden silmille, jotta nämä joutuisivat näkemään vaikka väkisin, että hänelläpä on jotain ihan omaa, jonne kukaan muu ei pääse sisälle.
Hän siis mainostaa uutta koskematonta ja muiden tavoittamatonta henkilökohtaista aluettaan, jolla hän yrittää palauttaa menetetyn henkilökohtaisen tason itselleen. Mainostus on kuitenkin roskapostituksen kaltaista agressiivista häiriköintiä, jolla ei yritetäkään viestittää mitään keskustelusta puhumattakaan, vaan ainoastaan julistaa oman suljetun piirin olemassaoloa. Niin traaginen kuin hänen kohtalonsa lieneekin, tällaista häirintää ei tule hyväksyä.
Tämä kaikki siis ihan puutarha- ja keittiöpsykologina ja pitkän elämänkokemuksen perusteella pääteltyä. - itse häädettävä
Ei ole palstalla seriffiä. Hullu on palstalaisten itsensä häädettävä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311374
- 103889
- 75723
- 51615
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15543ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153461Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..35432Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;182401- 26399