Koneeni (Amd Athlon 2500 / 512mb) toimi moitteitta puolisen vuotta hankinnan jälkeen, mutta nyt viimeisen kuukauden aikana on alkanut ilmenemään ongelmia. Paria tiettyä ohjelmaa käyttäessä kone aina vähän ajan päästä sammuu, eikä lähde ihan heti uudestaan käyntiin, mikä viittaisi ylikuumenemiseen. Ensin kuuluu näytöstä ihmeellistä hurinaa ja sitten pimenee.
Ohjelmat eivät ole mitenkään eritysen vaativia, ja pari kertaa kone on tehnyt saman jopa pelkästään internettiä selatessani.
Seurailin Task Managerista CPU Usagea, ja se näytti täyttä 100% kokoajan kun ohjelma oli päällä. Kun mitään ohjelmaa ei ollut päällä, pyöri 0-7% välillä, mutta silloinkin hyppäsi aina välillä sataan prosenttiin.
Kellään aavistusta mikä on vikana?
Mikä konettani vaivaa?
janne
3
2366
Vastaukset
- janne
..sori tuli vähän väärään paikkaan ku suoraan linkistä tulin.
- hehehee
oikeasti
- myös
oikealle palstalle tulit!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921826- 851272
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47701- 33683