Kukaan vuokrannut auto teneriffan fanabesta mistä löytyy vuokra firma? kokemukset
Auto teneriffan fanabe
1
268
Vastaukset
- bensa4
Olette varmaan jo käyneetkin ko. reissussa. Mutta omat kokemuksemme auton vuokraamisesta ko. paikassa:
Auto vuokrattiin kätevästi matkatoimiston oppaan kautta, joka hommasi auton (en muista vuokraajan nimeä). Mentiin tekemään paperit autosta ja sen jälkeen osoitettiin kärry. Ihan näppärän kokoinen pyörittää siellä liikenteessä, parkkeeraus ym.
Eka ongelma alkoi oikeastaan siitä, kun vuokraaja selitti, että sitä oktaavia bensaa tankkaatte ja yllätys - yllätys - tankki on melkein tyhjä.... ja käsillä viittoillen - huoltis on tuolla.
No ennen kuin päästiin huoltiksen pihaan olikin seikkailu ja meinasi uskoa loppua siihen, että riittääkö autossa menovesi.
No, sitten ei saanutkaan auton bensakorkkia auki (joku ihme systeemi, jota ei olla tavattu Suomessa olevista autoista) ja pitäisikö sanoa, että onneksi ei saatu korkkia auki: huoltamon mies tuli avustamaan ja sanoi että diesilä montako litraa. Änkytimme, että eiku bensaa ja näytin vuokraajan karttaan kirjoittamaa tekstiä, jossa luki minkälaista bensaa laitetaan. Huoltiksen pitäjä näytti bensataskusta tekstiä, jossa luki selvästi että diesel.
ETtä silleen, jos olis tankattu bensaa niin kuin käskettiin niin oltaispahan oltu hukassa. Auto rikki jne.
No onneksi se selvisi ajoissa. Muuten kaikki pelasi ihan ok. Autonkin palautimme sovitusti hotellin p-alueelle.
Liikenne aikaimoista: jos kiertää saaren ympäri ja ajelee niillä vuoristoteillä niin kannattaa ottaa maltti ja varovaisuus mukaan. Enpä ollut minäkään tähän mennessä kulkenut vielä tuollaista vuoristotietä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3884385Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483759KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1032725Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92441Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei172264Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit162012Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511932Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181868- 1201836
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241419