Auto teneriffan fanabe

Fanabe

Kukaan vuokrannut auto teneriffan fanabesta mistä löytyy vuokra firma? kokemukset

1

244

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bensa4

      Olette varmaan jo käyneetkin ko. reissussa. Mutta omat kokemuksemme auton vuokraamisesta ko. paikassa:
      Auto vuokrattiin kätevästi matkatoimiston oppaan kautta, joka hommasi auton (en muista vuokraajan nimeä). Mentiin tekemään paperit autosta ja sen jälkeen osoitettiin kärry. Ihan näppärän kokoinen pyörittää siellä liikenteessä, parkkeeraus ym.
      Eka ongelma alkoi oikeastaan siitä, kun vuokraaja selitti, että sitä oktaavia bensaa tankkaatte ja yllätys - yllätys - tankki on melkein tyhjä.... ja käsillä viittoillen - huoltis on tuolla.
      No ennen kuin päästiin huoltiksen pihaan olikin seikkailu ja meinasi uskoa loppua siihen, että riittääkö autossa menovesi.
      No, sitten ei saanutkaan auton bensakorkkia auki (joku ihme systeemi, jota ei olla tavattu Suomessa olevista autoista) ja pitäisikö sanoa, että onneksi ei saatu korkkia auki: huoltamon mies tuli avustamaan ja sanoi että diesilä montako litraa. Änkytimme, että eiku bensaa ja näytin vuokraajan karttaan kirjoittamaa tekstiä, jossa luki minkälaista bensaa laitetaan. Huoltiksen pitäjä näytti bensataskusta tekstiä, jossa luki selvästi että diesel.
      ETtä silleen, jos olis tankattu bensaa niin kuin käskettiin niin oltaispahan oltu hukassa. Auto rikki jne.
      No onneksi se selvisi ajoissa. Muuten kaikki pelasi ihan ok. Autonkin palautimme sovitusti hotellin p-alueelle.
      Liikenne aikaimoista: jos kiertää saaren ympäri ja ajelee niillä vuoristoteillä niin kannattaa ottaa maltti ja varovaisuus mukaan. Enpä ollut minäkään tähän mennessä kulkenut vielä tuollaista vuoristotietä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      28
      2577
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      127
      2253
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      128
      1916
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      106
      1897
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      10
      1634
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      143
      1196
    7. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1095
    8. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      24
      1072
    9. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      89
      1051
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      36
      999
    Aihe