Anastacia ja ääni

Miten kellää voi olla niin ärsyttävä ääni kuin Anastacialla?? Ja niin urpoja biisejä. Ainakin toi mikä nyt kovasti soi radiossa ja missä se ukko ulisee taustalla, on jotain niin järkyttävää!!! Se saa mut oikeesti voimaan pahoin. Ei sitä normaali ihminen voi kuunella!
101618
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

..niin,siis näistä nykystandardiin ahdetuista
pop-biiseistä Anastacia erottuu välittömästi -ja nimenomaan äänellään! Siinä on imua mun makuun ;)
Juuei,mut just näinhän toi usein on; tarpeeksi persoonallinen kun on niin osaa ärsyttää ja osa taas nauttii satasella!

Äänestä
  • Loistava ääni! Left outside alone on loistava biisi, tosin sitä on soitettu radiossa liikaa. On ehtinyt kyllästyä. Sick and tired ei ole yhtä hyvä biisi. Anastacian ääni ei ole mitään tusinakamaa kuten esim neiti Spearsin.

    Äänestä

  • jenna kirjoitti:

    Loistava ääni! Left outside alone on loistava biisi, tosin sitä on soitettu radiossa liikaa. On ehtinyt kyllästyä. Sick and tired ei ole yhtä hyvä biisi. Anastacian ääni ei ole mitään tusinakamaa kuten esim neiti Spearsin.

    Joo noihin kahteen biisiin olen myöskin jo hieman kyllästynyt, mutta uudelta levyltä löytyy tosi monta hyvää biisiä, ja ainakin omasta mielestäni on uusin levy ehdottomasti paras mitä on tähän mennessä ilmestynyt!!!
    Itse tykkään äänestä ja myös näöstä ihan kympillä =)

    Äänestä

Laulaa noidan äänellä nenäänsä, järkyttävän ruma ääni.

Äänestä
  • Niin rääkyy, kuin ruostunut sarana. Järkyttävää.

    Äänestä

Anastacial on nii ihana lauluääni..ja ihmiset yleensä haukkuu sitä koska sillä on nii persoonallinen ääni mitä harval onkaa...Anastacial o tosi vahva lauluääni verrattuna muihi artisteihi...
toi sick and tired on kieltämät aika heikkoo kamaa..mut sen uudel albumil on kaikki hyvii biisei tota biisii lukuunottamat..harmi että se oli seuraava sinkku mitä alettii radios soittaa!
mut tosiaa, jotkut diggaa Anastacian äänest toiset ei joten turha kiistellä tosi typerästä aiheesta,piste.!

Äänestä
  • Siis se on aivan sanoinkuvaamattoman ärsyttävä se ääni, se left outside alone vai mikä lie on piru hyvä kappale niin silti se pitää pilata sillä narinalla, aim nat a löööön aim not a lööööv , ei erilaisuus ole aina kaunista!!

    Äänestä

Mä oon ihan sick and tired tohon anastaciaa.Sillä on varmaa joku äänenmurros tai joku...ANASTAASSIA SUCKS!!!!!!!!

Äänestä
  • HEI, OPETTELE EES KIRJOTTAA SEN NIMI!!! ANASTACIA ON PARAS KOSKA SE OSAA LAULAA!!!! REPIKÄÄ SIITÄ!!!

    Äänestä

Anastacia on hyvä. Ääni persoonallinen. Jos pitää tummaihoisista naislaulajista niin ääni suurinpiirtein samanlainen.. elikä just niinkuin pitääkin. Ainahan noita tavallisen lauluäänen omaavia löytyy.. mutta ei särmää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


josse kirjoitti:

Miten kellää voi olla niin ärsyttävä ääni kuin Anastacialla?? Ja niin urpoja biisejä. Ainakin toi mikä nyt kovasti soi radiossa ja missä se ukko ulisee taustalla, on jotain niin järkyttävää!!! Se saa mut oikeesti voimaan pahoin. Ei sitä normaali ihminen voi kuunella!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu