Sairaan hidas DC++

Mulla imuttaa filuja YLEENSÄ n. 1 KiB molemmin puolin. Miten saisi nopeammaksi? Olen testannut laittaa Use small sen bufferin päälle ja vaihtaa tyyppiä ja hubia keneltä haen mutta on kummiskin hidas!!! Konekkin pätkii kun DC on hakemassa tiedostoja. Voitteko kertoa muuten hyviä hubeja?
5744
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No esim. nuo Finx Hubit on ihan hyviä.
Mulla kyllä yleensä tulee yleensä kaistan täydeltä
512/512 yhteyhs.
Siitähän se riippuu loppupelissä paljonko tavaraa tulee paljonko on vasta puolella kaistaa vapaana.
ei varmasti tule kovaa jos on joku 512 yhteys ja kymmenen slottia auki ja slotit vielä käytössä.

Äänestä

Kyllä sulla on omassa yhteydessä tai virustorjunnassa se ongelma. F-secure ainakin jarruttaa kaikkea toimintaa ja palomuurit kans.
Itse oon pärjänny nortonin corporation versiolla.
10/10 yhteydellä tulee yleensä n.200kiloa sekunnissa
eli jos sulla on modeemi niin.....

Äänestä
  • pallopäälläkin on ilmeisesti jotain häikkää jos 10/10 tulee 200kb vauhtia...

    mulla on 2M yhteys ja tulee 250-280 vauhtia kun lataa joltain kenellä on 10/10

    Äänestä

  • hmm kirjoitti:

    pallopäälläkin on ilmeisesti jotain häikkää jos 10/10 tulee 200kb vauhtia...

    mulla on 2M yhteys ja tulee 250-280 vauhtia kun lataa joltain kenellä on 10/10

    Miten saan poispäältä turvallisesti F-securen?

    Äänestä

  • Mikael90 kirjoitti:

    Miten saan poispäältä turvallisesti F-securen?

    älä ota pois päältä... jollet halua käyttää niin vaihda se johonkin toiseen ohjelmaan... kuten nortoniin, tai vaikka pandaan...

    silloin kun itse käytin f-securea niin minulla se ei hidastanut nettiä/konetta...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikael90 kirjoitti:

Mulla imuttaa filuja YLEENSÄ n. 1 KiB molemmin puolin. Miten saisi nopeammaksi? Olen testannut laittaa Use small sen bufferin päälle ja vaihtaa tyyppiä ja hubia keneltä haen mutta on kummiskin hidas!!! Konekkin pätkii kun DC on hakemassa tiedostoja. Voitteko kertoa muuten hyviä hubeja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu