Mistä löytäis oikeesti hyviä blogeja?

bamdunnknox

Haluaisin tietää mistä löytäis hyviä blogeja, kun olen kyllästynyt lukeen melkein kaikkia mitä tällähetkellä luen. Haluaisin lukea blogia mikä kertois vähän kaikesta elämästä, muodista, kauneudesta, eläimistä, elokuvista, musiikista jne... En halua lukea pelkästään muotiin painottuvaa blogia, koska just ne alkaa tympiin.
Enkä todellakaan halua että blogin kirjottaja kertoo kuinka just osti 300 euron laukun ja 200 euron kengät. Vaan oikeesti ihan oikeesta elämästä ja normaalista ihmisestä kertova blogia olis kiva vaihteeksi lukea. Mutta en kuitenkaan halua lukee liian avointakaan blogia siis sellasta missä kerrotaan kaikkia mies seikkailut ja yhden yön jutut vähän liiankin tarkasti. Niitäkin kun välillä valitettavasti tulee vastaan.
Lisäks en oikein välitä blogeista missä on kauheesti mainoksia siä raunoilla taikka ihan älyttömästi lukioita (ne yleensä on just niitä blogeja missä kirjottaja ostaa tosta vaan 80 euron kauluspaidan minkä olis saanu muualta alle 20 ihan saman näkösenä, jos ei jopa hianompana)
Kiitos jo etukäteen vastaajille :)

2

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      149
      1757
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1611
    3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      30
      1222
    4. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      193
      1151
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      91
      1103
    6. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      74
      971
    7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      351
      943
    8. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      62
      829
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      791
    10. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      786
    Aihe