Muhoslaista miestä puukotettiin Muhoksen keskustassa sijaitsevan ravintolan edessä yhden jälkeen torstain ja perjantain välisenä yönä.
Kahdella muhoslaisella miehellä oli ollut ravintolaillan päätteeksi sanaharkkaa ja käsirysyä, jonka yhteydessä toinen oli ottanut esille puukon ja lyönyt sillä useita kertoja uhria. Puukotuksen jälkeen tekijä oli poistunut paikalta.
Uhrina ollut 20-vuotias mies kuljetettiin Oulun yliopistolliseen sairaalaan, jossa hänet vietiin välittömästi leikkaushoitoon.
Uhrin terveydellisestä tilasta ei ole tarkkaa tietoa. Tekijä tavattiin kahden tunnin päästä poliisin omien tutkimusten tuloksena Muhokselta yksityisasunnosta.
Kiinniotto sujui rauhallisesti, ja poliisi otti kiinni 26-vuotiaan miehen. Poliisi jatkaa tapahtuman tutkintaa tapon yrityksenä.
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/miesta-puukotettiin-sanaharkan-paatteeksi-muhoksella/617845/
Ketähän lie?
Puukkohippa
10
872
Vastaukset
- linnansamppa
Ei muuta ku linnaan tuollaset hullut. Mutta eipähän suomessa tuu kun kaksviikkoa päänsilittelyä tästäkin.
"Kahdella muhoslaisella miehellä oli ollut ravintolaillan päätteeksi sanaharkkaa ja käsirysyä, jonka yhteydessä toinen oli ottanut esille puukon ja lyönyt sillä useita kertoja uhria. Puukotuksen jälkeen tekijä oli poistunut paikalta."
Kertonee kaverista aika paljon. ns.ei ihan kaikki muumit ole laaksossa - Uutisessa
ei kerrottu, oliko puukottaja pukeutunut prässihousuihin ja mustiin nahkasaappaisiin.
Löytyykö puskaradiosta tarkempaa tietoa? - kuka tuikkasi?
kuoliko se ?
- Muhoss
Murha vuodessa pitää kylänraitit vireänä.
- hiljaiseloa täällä
"Maailmalla" tapahtuu murhia per päivä.
- Muhoz
hiljaiseloa täällä kirjoitti:
"Maailmalla" tapahtuu murhia per päivä.
"Maailmalla" asuu yli 8000 ihmistä... Mites paljon utiksella tai perunapitäjässä murhaillaan???
- PölliJoonas
Veikkaan Pätsin Jereä.
- PatukkaPete
Eipä ole hän..
Asuuko hän vielä Muhoksella ja onko semmosia vinkeitä sitten?
Tyrnävältä kuulemma joku juippi.- PölliJoonas
En tiedä kun en ole herraa nähnyt aikoihin.
- pilkhjgnbvcfdghj
Normaali torstai Muhoksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks315318Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si693986Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut313449Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?933231Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää443188- 682651
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1242142En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri542139Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti
Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit261387- 1811257