Muhoslaista miestä puukotettiin Muhoksen keskustassa sijaitsevan ravintolan edessä yhden jälkeen torstain ja perjantain välisenä yönä.
Kahdella muhoslaisella miehellä oli ollut ravintolaillan päätteeksi sanaharkkaa ja käsirysyä, jonka yhteydessä toinen oli ottanut esille puukon ja lyönyt sillä useita kertoja uhria. Puukotuksen jälkeen tekijä oli poistunut paikalta.
Uhrina ollut 20-vuotias mies kuljetettiin Oulun yliopistolliseen sairaalaan, jossa hänet vietiin välittömästi leikkaushoitoon.
Uhrin terveydellisestä tilasta ei ole tarkkaa tietoa. Tekijä tavattiin kahden tunnin päästä poliisin omien tutkimusten tuloksena Muhokselta yksityisasunnosta.
Kiinniotto sujui rauhallisesti, ja poliisi otti kiinni 26-vuotiaan miehen. Poliisi jatkaa tapahtuman tutkintaa tapon yrityksenä.
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/miesta-puukotettiin-sanaharkan-paatteeksi-muhoksella/617845/
Ketähän lie?
Puukkohippa
10
978
Vastaukset 10
- linnansamppa
Ei muuta ku linnaan tuollaset hullut. Mutta eipähän suomessa tuu kun kaksviikkoa päänsilittelyä tästäkin.
"Kahdella muhoslaisella miehellä oli ollut ravintolaillan päätteeksi sanaharkkaa ja käsirysyä, jonka yhteydessä toinen oli ottanut esille puukon ja lyönyt sillä useita kertoja uhria. Puukotuksen jälkeen tekijä oli poistunut paikalta."
Kertonee kaverista aika paljon. ns.ei ihan kaikki muumit ole laaksossa - Uutisessa
ei kerrottu, oliko puukottaja pukeutunut prässihousuihin ja mustiin nahkasaappaisiin.
Löytyykö puskaradiosta tarkempaa tietoa? - kuka tuikkasi?
kuoliko se ?
- Muhoss
Murha vuodessa pitää kylänraitit vireänä.
- hiljaiseloa täällä
"Maailmalla" tapahtuu murhia per päivä.
- Muhoz
hiljaiseloa täällä kirjoitti:
"Maailmalla" tapahtuu murhia per päivä.
"Maailmalla" asuu yli 8000 ihmistä... Mites paljon utiksella tai perunapitäjässä murhaillaan???
- PölliJoonas
Veikkaan Pätsin Jereä.
- PatukkaPete
Eipä ole hän..
Asuuko hän vielä Muhoksella ja onko semmosia vinkeitä sitten?
Tyrnävältä kuulemma joku juippi.- PölliJoonas
En tiedä kun en ole herraa nähnyt aikoihin.
- pilkhjgnbvcfdghj
Normaali torstai Muhoksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3911453- 71788
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et37726Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri29674- 50642
- 44635
SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht381607- 63543
- 88527
kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle21474