Muhoslaista miestä puukotettiin Muhoksen keskustassa sijaitsevan ravintolan edessä yhden jälkeen torstain ja perjantain välisenä yönä.
Kahdella muhoslaisella miehellä oli ollut ravintolaillan päätteeksi sanaharkkaa ja käsirysyä, jonka yhteydessä toinen oli ottanut esille puukon ja lyönyt sillä useita kertoja uhria. Puukotuksen jälkeen tekijä oli poistunut paikalta.
Uhrina ollut 20-vuotias mies kuljetettiin Oulun yliopistolliseen sairaalaan, jossa hänet vietiin välittömästi leikkaushoitoon.
Uhrin terveydellisestä tilasta ei ole tarkkaa tietoa. Tekijä tavattiin kahden tunnin päästä poliisin omien tutkimusten tuloksena Muhokselta yksityisasunnosta.
Kiinniotto sujui rauhallisesti, ja poliisi otti kiinni 26-vuotiaan miehen. Poliisi jatkaa tapahtuman tutkintaa tapon yrityksenä.
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/miesta-puukotettiin-sanaharkan-paatteeksi-muhoksella/617845/
Ketähän lie?
Puukkohippa
10
974
Vastaukset
- linnansamppa
Ei muuta ku linnaan tuollaset hullut. Mutta eipähän suomessa tuu kun kaksviikkoa päänsilittelyä tästäkin.
"Kahdella muhoslaisella miehellä oli ollut ravintolaillan päätteeksi sanaharkkaa ja käsirysyä, jonka yhteydessä toinen oli ottanut esille puukon ja lyönyt sillä useita kertoja uhria. Puukotuksen jälkeen tekijä oli poistunut paikalta."
Kertonee kaverista aika paljon. ns.ei ihan kaikki muumit ole laaksossa - Uutisessa
ei kerrottu, oliko puukottaja pukeutunut prässihousuihin ja mustiin nahkasaappaisiin.
Löytyykö puskaradiosta tarkempaa tietoa? - kuka tuikkasi?
kuoliko se ?
- Muhoss
Murha vuodessa pitää kylänraitit vireänä.
- hiljaiseloa täällä
"Maailmalla" tapahtuu murhia per päivä.
- Muhoz
hiljaiseloa täällä kirjoitti:
"Maailmalla" tapahtuu murhia per päivä.
"Maailmalla" asuu yli 8000 ihmistä... Mites paljon utiksella tai perunapitäjässä murhaillaan???
- PölliJoonas
Veikkaan Pätsin Jereä.
- PatukkaPete
Eipä ole hän..
Asuuko hän vielä Muhoksella ja onko semmosia vinkeitä sitten?
Tyrnävältä kuulemma joku juippi.- PölliJoonas
En tiedä kun en ole herraa nähnyt aikoihin.
- pilkhjgnbvcfdghj
Normaali torstai Muhoksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1011155
Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin
Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka40860- 101841
Taas puukotus yläristillä!
Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!37824Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...56688Ihana juhannusperinne
Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa44687- 32570
Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa
Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s53569Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella
Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r57520- 49488