Muhoslaista miestä puukotettiin Muhoksen keskustassa sijaitsevan ravintolan edessä yhden jälkeen torstain ja perjantain välisenä yönä.
Kahdella muhoslaisella miehellä oli ollut ravintolaillan päätteeksi sanaharkkaa ja käsirysyä, jonka yhteydessä toinen oli ottanut esille puukon ja lyönyt sillä useita kertoja uhria. Puukotuksen jälkeen tekijä oli poistunut paikalta.
Uhrina ollut 20-vuotias mies kuljetettiin Oulun yliopistolliseen sairaalaan, jossa hänet vietiin välittömästi leikkaushoitoon.
Uhrin terveydellisestä tilasta ei ole tarkkaa tietoa. Tekijä tavattiin kahden tunnin päästä poliisin omien tutkimusten tuloksena Muhokselta yksityisasunnosta.
Kiinniotto sujui rauhallisesti, ja poliisi otti kiinni 26-vuotiaan miehen. Poliisi jatkaa tapahtuman tutkintaa tapon yrityksenä.
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/miesta-puukotettiin-sanaharkan-paatteeksi-muhoksella/617845/
Ketähän lie?
Puukkohippa
10
866
Vastaukset
- linnansamppa
Ei muuta ku linnaan tuollaset hullut. Mutta eipähän suomessa tuu kun kaksviikkoa päänsilittelyä tästäkin.
"Kahdella muhoslaisella miehellä oli ollut ravintolaillan päätteeksi sanaharkkaa ja käsirysyä, jonka yhteydessä toinen oli ottanut esille puukon ja lyönyt sillä useita kertoja uhria. Puukotuksen jälkeen tekijä oli poistunut paikalta."
Kertonee kaverista aika paljon. ns.ei ihan kaikki muumit ole laaksossa - Uutisessa
ei kerrottu, oliko puukottaja pukeutunut prässihousuihin ja mustiin nahkasaappaisiin.
Löytyykö puskaradiosta tarkempaa tietoa? - kuka tuikkasi?
kuoliko se ?
- Muhoss
Murha vuodessa pitää kylänraitit vireänä.
- hiljaiseloa täällä
"Maailmalla" tapahtuu murhia per päivä.
- Muhoz
hiljaiseloa täällä kirjoitti:
"Maailmalla" tapahtuu murhia per päivä.
"Maailmalla" asuu yli 8000 ihmistä... Mites paljon utiksella tai perunapitäjässä murhaillaan???
- PölliJoonas
Veikkaan Pätsin Jereä.
- PatukkaPete
Eipä ole hän..
Asuuko hän vielä Muhoksella ja onko semmosia vinkeitä sitten?
Tyrnävältä kuulemma joku juippi.- PölliJoonas
En tiedä kun en ole herraa nähnyt aikoihin.
- pilkhjgnbvcfdghj
Normaali torstai Muhoksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie2375777Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta453832Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom323208Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole583106Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1592924Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava372753Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten892723Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin732419Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt742060Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1892021