Muhoslaista miestä puukotettiin Muhoksen keskustassa sijaitsevan ravintolan edessä yhden jälkeen torstain ja perjantain välisenä yönä.
Kahdella muhoslaisella miehellä oli ollut ravintolaillan päätteeksi sanaharkkaa ja käsirysyä, jonka yhteydessä toinen oli ottanut esille puukon ja lyönyt sillä useita kertoja uhria. Puukotuksen jälkeen tekijä oli poistunut paikalta.
Uhrina ollut 20-vuotias mies kuljetettiin Oulun yliopistolliseen sairaalaan, jossa hänet vietiin välittömästi leikkaushoitoon.
Uhrin terveydellisestä tilasta ei ole tarkkaa tietoa. Tekijä tavattiin kahden tunnin päästä poliisin omien tutkimusten tuloksena Muhokselta yksityisasunnosta.
Kiinniotto sujui rauhallisesti, ja poliisi otti kiinni 26-vuotiaan miehen. Poliisi jatkaa tapahtuman tutkintaa tapon yrityksenä.
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/miesta-puukotettiin-sanaharkan-paatteeksi-muhoksella/617845/
Ketähän lie?
Puukkohippa
10
830
Vastaukset
- linnansamppa
Ei muuta ku linnaan tuollaset hullut. Mutta eipähän suomessa tuu kun kaksviikkoa päänsilittelyä tästäkin.
"Kahdella muhoslaisella miehellä oli ollut ravintolaillan päätteeksi sanaharkkaa ja käsirysyä, jonka yhteydessä toinen oli ottanut esille puukon ja lyönyt sillä useita kertoja uhria. Puukotuksen jälkeen tekijä oli poistunut paikalta."
Kertonee kaverista aika paljon. ns.ei ihan kaikki muumit ole laaksossa - Uutisessa
ei kerrottu, oliko puukottaja pukeutunut prässihousuihin ja mustiin nahkasaappaisiin.
Löytyykö puskaradiosta tarkempaa tietoa? - kuka tuikkasi?
kuoliko se ?
- Muhoss
Murha vuodessa pitää kylänraitit vireänä.
- hiljaiseloa täällä
"Maailmalla" tapahtuu murhia per päivä.
- Muhoz
hiljaiseloa täällä kirjoitti:
"Maailmalla" tapahtuu murhia per päivä.
"Maailmalla" asuu yli 8000 ihmistä... Mites paljon utiksella tai perunapitäjässä murhaillaan???
- PölliJoonas
Veikkaan Pätsin Jereä.
- PatukkaPete
Eipä ole hän..
Asuuko hän vielä Muhoksella ja onko semmosia vinkeitä sitten?
Tyrnävältä kuulemma joku juippi.- PölliJoonas
En tiedä kun en ole herraa nähnyt aikoihin.
- pilkhjgnbvcfdghj
Normaali torstai Muhoksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31911983Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611117Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2646459Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2395273Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1813737- 1743568
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin542571Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121854Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1061801