Emmerdalea, ja olen kovasti toivonut Natashan puhkaisevan kuplansa ja kertovan vihdoinkin totuuden, aivan sellaisena
kuin se on tapahtunut, kävi sitten miten kävi,
mutta nyt alan olla jo aivan valmis lopettamaan katsomisen!
Olin jo päättänyt eilen olla katsomatta, mutta sitten kuitenkin muuta tehdessäni se TV oli auki. - Harmittava stoori!
kuin se on tapahtunut, kävi sitten miten kävi,
mutta nyt alan olla jo aivan valmis lopettamaan katsomisen!
Olin jo päättänyt eilen olla katsomatta, mutta sitten kuitenkin muuta tehdessäni se TV oli auki. - Harmittava stoori!
Vastaukset 15
Vanhimmat
Minä olen katsellut Emmerdalen näiden päivienkin osat You Tubesta.
Siis Englannissa näytetyt.
Ihmeen kovapintainen tuo Natasha kyllä onkin! Samoin poikansa ihan liero tyyppi.
Kyllähän siinä on määrätty jännitys nyt meneillään, kun tuo Natashan liikekumppani aikoo selvittää kuka on murhan takana.
Eniten minuun koskee katsella Hollyn surkeutta, joskin isänsä nyt huomasi diilerin kaiken takana, mutta karmeaa on huumeiden valta, varastaa kotoaan ja tekee lähes mitä vaan saagakseen ainetta!
Saisivat nyt nuoren hoitoon ja eristyksiin ihan, eiväthän vanhemmat ehdi vahtia joka askeltakaan.
Nyt on vielä lähdettävä kauppoihin, mukavaa lauantai-iltaa:)
Valehteluun ja salailemiseen p e r u s t u v a t
kaikki nuo sarjat, kaikisa niissä se juuri onkin se kaiken pahan alku ja juuri. Ei niitä juttuja muuten saataisikaan kokoon
kehiteltyä.
Ai on vai!
Kyllä minä ainakin uskon niiden totuuteen, aivan yhtä pilikulleen kuin nää jutut täällä.
Jospa pidettäis vaan omina tietoina, eikä johdatettais toveria pieneen valheeseen.
Ihmetyttää Natasa kyllä että miten joku
jaksaa valehdella ja salata.
Ime tuttia lapsi!
HS:
Tutkijoiden huikea löytö: Tätä suurempaa ei löydy koko universumista
Julkaistu: 12.1.2013 9:46
Uusi löytö haastaa jopa Albert Einsteinin teorian maailmankaikkeuden rakenteesta.
Kansainvälinen astronomiryhmä ilmoittaa löytäneensä koko universumin suurimman rakennelman. Suuri kvasaariryhmä on niin suuri, että jopa valonnopeudella liikkuvalta kulkuneuvolta menisi neljä miljardia vuotta ajaa se päästä päähän.
Ryhmä julkisti tiedon löydöksestään The Royal Astronomical Societyn Monthly Notices -lehdessä.
Kvasaarit ovat galaksien ytimiä, jotka ovat peräisin universumien alkuajoilta. Tieteentekijöiden tiedossa on ollut jo vuodesta 1982, että erittäin kirkkaina pitkiinkin matkoihin näyttäytyvillä kvasaareilla on taipumuksia lyöttäytyä yksiin ja muodostaa rakennelmia, jotka voivat olla yllättävän suuria ja muodostaa hyvin laajoja kvasaariryhmiä.
Lancashiren yliopiston tutkimusryhmän johtaja, tohtori Roger Clowes on vakuuttunut, että nyt löytynyt suuri kvasaariryhmä on jopa niin suuri, että se haastaa olettamuksen kosmologisesta periaatteesta. Sen mukaan maailmankaikkeus on yhtä suuri, katsoi sitä mistä suunnasta hyvänsä.
Moderni teoria maailmankaikkeuden rakenteesta ja historiasta on Albert Einsteinin käsialaa ja se perustuu ajatukseen kosmologisesta periaatteesta. Teoriaa on aiemminkin haastettu monien tieteilijöiden toimesta, mutta sitä ei ole ikinä vielä kumottu.
Elisa Rimaila
Lähde: jostain internetistä.
Voiko joku sarja sitoa vuosikausiksi?
Seuraan päivien kulkua ja talven etenemistä kohti kevättä joka päivä.
Siinä sitä seuraamista ihan ilmaiseksi.
Eikä ole tarve valittaa YLE verosta vaikken sarjoja seuraakaan.
ulos katselet? Minä kyllä josks TVstäkin jotain, en aina.
http://www.iltasanomat.fi/tiede/art-1288531470192.html
helppo haku
jutusta kiinnostukseni virisi, ja kun kuuntelin eilen sukulaismiesten siitä puhuvan, kyselin heiltäkin lisää, ja internetistäkin jotain googlettamalla löysin.
Ihmeellinen on maailmankaikkeus, me olemme liian pieniä sitä ymmärtämään.
Aman eli rituliinin aloitus, miksi ? Ei siiä ainakaan musiikkilinkkiä ollut .
Kukahan täällä on poistajana
Miksi salataan poistaja eli Luotsi?