Lastenhoitaja Helsinkiin

K.Lammen

Etsimme kolmelle lapsellemme kotiin lastenhoitajaa.Lapset ovat iältään 3v ja kaksoset 1v.Lapsilla ei ole allergioita heillä on säännöllinen päivärytmi.Hoidon tarvetta olisi ma-ke klo 7-15.Työhön kuuluu lastenhoidon lisäksi aamupalan, lounaan ,välipalan valmistaminen lapsille ja päivällinen perheelle (anoppi ohjeistaa ja tarkastaa työn) myös kodinhoidollisia töitä.Lasten päiväunien aikana.Annamme tarkat ohjeet ja perehdytyksen.Asumme tilavassa omakotitalossa Kulosaaressa ja meillä ei ole lemmikkejä.Hoitajalla tulisi olla kokemusta pienten lasten hoidosta sekä mielellään koulutusta, huolellisuutta kotitöissä ja ruuanlaitto innokkuutta.Lapsemme pitävät piano musiikista ja ovat hyvin taiteellisia olethan siis musikaalinen, laulat mielelläsi, ohjaat askartelua ja suunnittelet toimintaa lasten ehdoilla ja toiveiden mukaisesti.Olet ehdottoman luotettava, ahkera ja savuton.
Ajokortti ja ajotaito ovat välttämätön, koska esikoinen käy ranskankielistä päiväkerhoa ma-ke klo 9-12.Ma-ti baletti keskustassa klo 14. toinen vanhemmista hakee.

Palkka 8e tunnilta.Maksamme vain hyvin tehdystä työstä, johon koko perheemme on tyytyväinen.

Olet tervetullut lämpimästi!

Otan yhteyttä, jos olemme kiinnostuneita.Laitathan tarkat yhteystietosi, koulutuksestasi sekä suosittelijat.

1

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huhmitätoimintaa

      Sinun kannattaisi mieluummin pyytää lastenhoitajaksi ihminen, joka osaa suomen kieltä. Ehkä sitten lapsesikin oppivat. Ei taida olla tunkua, saa kaupan kassaltakin parempaa palkkaa, eikä ole anoppi kyttäämässä, saako lapset varmasti tarpeeksi taiteellista keittoa, jossa on 1,456 g suolaa. Tästä ei jousteta.
      Mitenköhän muuten 1-vuotias on taiteellinen? Heittelee ruokaa seinille? Herätkää aikuiset ihmiset..

      terveisin,
      piano_musiikki

      ps. Mihin "kiinnostuneet" ottaa yhteyttä? Pitäisikö täällä jaella jotain omia tietoja?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      90
      1456
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1013
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      379
      854
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      824
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      727
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      631
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    Aihe