Etsimme kolmelle lapsellemme kotiin lastenhoitajaa.Lapset ovat iältään 3v ja kaksoset 1v.Lapsilla ei ole allergioita heillä on säännöllinen päivärytmi.Hoidon tarvetta olisi ma-ke klo 7-15.Työhön kuuluu lastenhoidon lisäksi aamupalan, lounaan ,välipalan valmistaminen lapsille ja päivällinen perheelle (anoppi ohjeistaa ja tarkastaa työn) myös kodinhoidollisia töitä.Lasten päiväunien aikana.Annamme tarkat ohjeet ja perehdytyksen.Asumme tilavassa omakotitalossa Kulosaaressa ja meillä ei ole lemmikkejä.Hoitajalla tulisi olla kokemusta pienten lasten hoidosta sekä mielellään koulutusta, huolellisuutta kotitöissä ja ruuanlaitto innokkuutta.Lapsemme pitävät piano musiikista ja ovat hyvin taiteellisia olethan siis musikaalinen, laulat mielelläsi, ohjaat askartelua ja suunnittelet toimintaa lasten ehdoilla ja toiveiden mukaisesti.Olet ehdottoman luotettava, ahkera ja savuton.
Ajokortti ja ajotaito ovat välttämätön, koska esikoinen käy ranskankielistä päiväkerhoa ma-ke klo 9-12.Ma-ti baletti keskustassa klo 14. toinen vanhemmista hakee.
Palkka 8e tunnilta.Maksamme vain hyvin tehdystä työstä, johon koko perheemme on tyytyväinen.
Olet tervetullut lämpimästi!
Otan yhteyttä, jos olemme kiinnostuneita.Laitathan tarkat yhteystietosi, koulutuksestasi sekä suosittelijat.
Lastenhoitaja Helsinkiin
K.Lammen
1
215
Vastaukset
- huhmitätoimintaa
Sinun kannattaisi mieluummin pyytää lastenhoitajaksi ihminen, joka osaa suomen kieltä. Ehkä sitten lapsesikin oppivat. Ei taida olla tunkua, saa kaupan kassaltakin parempaa palkkaa, eikä ole anoppi kyttäämässä, saako lapset varmasti tarpeeksi taiteellista keittoa, jossa on 1,456 g suolaa. Tästä ei jousteta.
Mitenköhän muuten 1-vuotias on taiteellinen? Heittelee ruokaa seinille? Herätkää aikuiset ihmiset..
terveisin,
piano_musiikki
ps. Mihin "kiinnostuneet" ottaa yhteyttä? Pitäisikö täällä jaella jotain omia tietoja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1166166Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605109SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun604228SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963819Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost113604Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1193151SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522536Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352469Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat642217Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val231561