Pakko-oireinen häiriö elokuvasta

darkbutterfly

Näin joskus sen Jim Carreyn leffan missä mies kykeni sähköiskun saatuaan lukemaan naisten ajatuksiaOlin tuolloin 14. Sitten aloin miettiä että mitä jos ihmiset kykenisivät lukemaan ajatuksiani ja alkoi tulla seurassa kiusallisia pakkoajatuksia, jotka liittyivät esim. seksuaalisiin juttuihin ja muuhun kiusalliseen. Vaikkapa rumasta opettajasta saattoi tulla ajatus että rakastan sitä ja punastuin vaikka en ollut sanonut mitään ääneen. Nyt pakko-oireet ovat jo pelottavia ja olen 23.

2

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joku...

      Ettet sekoita siihen elokuvaan jossa Mel Gibson on pääosassa,, ei kyllä liittynyt mitenkään pakkoneurooseihin,,,, leffan nimi on,,.,, mitä nainen haluaa

    • 3+9

      Ymmärrän sua. Minulla on samantapaisia oireita esim. Just noi seksuaaliset ajatukse tulee aina just niiden seurassa keiden kanssa en ikinä haluaisi mitään, ja ällöttää jo pelkkä ajatusten heistä puuhaamassa! Tosi inhottavaa. Koko ajatus seksistä on lakannu kiinnostamasta nykyisin ja tuntuu ällöttävältä ja likaiselta. Tämä ei oo edes ainoa ongelmani.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      97
      2123
    2. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      59
      1257
    3. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      228
      1129
    4. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      97
      1105
    5. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      10
      1056
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      66
      996
    7. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      939
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      91
      922
    9. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      898
    10. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      42
      852
    Aihe