Oma visio on, että Kylmät kädet on jo vuosia sitten raitistunut mies, joka hakee tukea alkkispalstalta ja esittää alkoholistia. Mitä feeliksiä muilla kyseisestä tyypistä.
pohdiskelua Kylmistä käsistä
keskuspoli9
19152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kyllä se on ihan juova alkoholisti, eli olet väärässä.
Löylykauha sillä ainakin on persereijässä..
Kun juovana juoppona ei tunne saavansa riittävästi huomiota elävässä elämässä, kerjää virtuaalihuomiota täällä.
Samoja fiiliksiä ettei oliskaan juoppo.
On kyllä juoppo. Jos olisi raitistelija, niin olisi yhtä vitttumainen mitä hoitsu on ja hokisi alinomaa, että pitäisi tehdä itsemurha.
Itsemurha ei ole ratkaisu, löylykauha perssilmässä on.
Kylmäkädellä naksahti päässä ihan totaalisesti:
Myytävänä
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11190288
Minusta tuntuu että olemme saaneet riesaksi uuden häirikön.
Kylmiksen copycatilla naksahti päässä.
En poistattanut sitä ketjua. Minusta se oli hauska. Repesin.
Ette ole. Suosittelen sinulle viikon mittaista löylykauhaterapiaa. Joka päivä tunti löylykauhaa persiissä, viikon ajan.
Tuhnuttelija sen poisti. Piti päteä taas kerran.
Tiede.fi -keskustelupalstalla väittivät aikoinaan, että teen gradua tai jopa väitöskirjaa perustuen ihmisten reaktioihin. Voin vakuuttaa, että puhun totta joka palstalla, jonne avaudun henkilökohtaisista ongelmistani.
En siis trollaa ja pistänyt screenshottejakin kaikenmaailman epikriiseistä sen todistaakseni.
Kylmäkäden toinen nimimerkki paljastui!
Koin kuoleman viimeyönä
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10795206
Joo, ilmiselvästi kylmäkäsi siinä vollottaa ja kerjää sääliä.
Sekin selvisi, että on joskus muinoin entisessä elämässä ollut sorakuskina.
Näin olle ko henkilö on kaikki kirjoittajat joten mihinkään ei kannata vastata enää vakavasti ja syvällisesti pohtien. Koska kaikki on kylmiä käsiä. Ihan kaikki
Tottakai kannattaa vastata vakavasti ja syvällisesti pohtien. Et kirjoita viestiäsi ainoastaan kyseiselle henkilölle, vaan kaikille lukijoille. Jos ketjua ei poisteta, joku satunnainen selailija saattaa törmätä viestiisi jopa 10 vuoden päästä ja yhtyä siihen.
Tuskin on edes alkkis:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10463260
Tai sitten näitä kylmiksiä on useampia.
On useampi. Ei yksi ihminen kykene kirjoittamaan niin paljon ja monelle eri palstalle.