Hotelli Oseddassa Kiovassa?

78759557

2 -4 miehen ryhmä hakee edullistan hotellia Kiovasta ja Odessasta.Kuten hotelli Moskva Pietarissa. Meno paikka. Mimmoinen on hot. Mir? edullinen ainakin 2 h huone 40 e/yö.
Mitä meno hotellia suositellaan Odessassa?

3

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Krepkoe pivo

      Edullinen on esim. Hotel Zirka (http://zirka-v-odesi.ua/). Voi varata mm. osoitteesta www.hostelworld.com. Menoa siellä ei ole mutta sitä löytynee baareistakin.

    • 4+16

      Kannattaa vuokrata kämppä. tolla 40€ yö saa täysin varustellun (kaapeli/sateliitti-tv, jääkaappi, vedenkeitin, leivänpaahdin, pyykinpesukone, blaablaa) ilmasoidun kaksion.
      Aivan turhaa istua jossain hotellin kopissa, mihin ei edes viinojaan saa jäähtymään saati vaatteita pestyä kun samalla rahalla voi elää luksuslukaalissa.

      Halvemmallakin toki pääsee jos tinkii netti/taulutv/ilmastointi- vaatimuksista.
      Kalliimmalla saa sitten ihan oikeita luksuslukaaleita joista voi vaan haaveilla.

      Itse katselin luksuslukaalit netistä valmiiks jne, vähän säätöä noiden kans tottakai oli, halvalla kun oli päästävä niin joka toinen katu täynnä mainoksia ja rautatieasemat/lentokentät kyllä täynnä noita kauppaavaa väkee.
      Ofc kusetus on kovaa "5min keskustasta" tarkoittaa varmaan lentokoneella 5min ja kaikilla mukavuuksilla lämmintä vettä.. Mutta pääsee halvalla ja tigata voi. Ymmärtäähän sen, että kadulla postaavilta mummoilta ei niitä luksuskämppiä saa.

      Ikävä kyllä en kuollaaksenikaan muista nettisivua(ja) joista selailin kämppiä kesällä, mutta eiköhän ne googlesta löydy. (käytä esim. google translatea, itse olen venäjänkielinen niin ei tarvinut)

      Odessa on sitten aivan oma tarinansa....ja säätönsä ja kusetuksensa ja vaikka mitä negatiivista... Kiovaa ja muuta Ukrainaa suosittelen kyllä, Odessaa en. Kyllä tuli NL mieleen ja mahd. negatiivisella tavalla.

    • Khersonin aisa

      Edellinen kirjoittaja puhuu asiaa.
      Tätä olen käyttänyt:
      http://alserent.kiev.ua/
      Toimii hyvin ja kämpät ovat ihan Basseinan ja/tai pääkadun tuntumasta.
      Kyydin saa kentältä myös ihan normihintaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      17
      5083
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      101
      2311
    3. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      135
      1988
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      48
      1858
    5. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1660
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1266
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      113
      925
    8. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      303
      831
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      831
    10. Kaupungin yt

      Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l
      Äänekoski
      24
      654
    Aihe