Mikä on mies ollakseen? Erikoisen oloinen kaveri. Onko tää ihan hetero?
Jotenkin ärsyttävä tapaus.
Jesse Kaikuranta?
28
1161
Vastaukset
- Laaksonjalka
No IHAN pimee ! ! !
- Pää paikoilleen
Hyviä biisejä. Suuntautumisensa on ihan sama mulle koska kuuntelen vain musiikkia enkä ajattele mitä hän tekee sängyssä. Yritä sinäkin.
- ei sytytä
Kaukana hyvästä.Tasapakkua mölinää.
- tota noin
Niin jäi mainitsematta erityisesti se että hänen musiikkinsa on minusta huonoa ja ääni ihan tusinatavaraa jos sitäkään.
Siksi kyselen tuota muuta hänestä.
- Hessek2
Erittäin surkea laulaja ja mikä vielä pahempaa, niin suomalaiset radiokanavat soittavat jatkuvasti. Varsinkin Nova, Iskelmä ja SuomiPop.
- ääputtiv
...huonolla tolalla on suomalainen musiikki,nykyään...
- Jerr_a
Jesse on hieno artisti. Pidän.
- 56mk490
turhanpäivästä itkujollotusta. Ja hinttihän tuo on, näkeehän sen. Kälviältä löytyy homokaveri.
- jesse fanii :)
Jesse on paras! se on mun lempilaulaja ja kuuntelen sen musaa.. se on jessen oma asia mikä on !! ja se ei kuulu yhtää meille! ja must se ei oo homo ei todellakaa oon kuullu et on seurustellu naisen kaa.. mut mua se ei haittaa yhtää!! yrittäisitte ymmärtää et se ei oo teidän asianne ja se ei ihmistä huononna oli sitte mikä tahansa!! IHANA PERSOONA JESSE KAIKEN KAIKKIAAN ON MILLÄÄ MUULLA EI OO VÄLIÄ ‹33
- h-po
kyllä kaikki täälläpäin tietää mikä "mies" Jesse on. Kälviäläisen miehen kans seurusteli ainaki vähän aikaa sitte.
- miki-66
Jessen ääni on keskiverto karaoke tasoa.
- jutyti
Se vois kyllä laulaa ihan yksisseen jossaa korvessa.
- Kai Kuranta
No ei häävi, ei. Vähän sellasta ulkonäöllä tapahtuvaa huomion hankintaa, ei muuta.
Ruma! - en tykkää
Suomen Adam Lambert! :D
- Anonyymi
Vie mut kotiin on kaikkien aikojen parhaimpia ja lauluja. Tulisipa pian uutta musiikkia Jesseltä!
- 45555
Homo mikä homo, laulut itkuvirsiä, lauluääntä EI OLE. Miehellä pitää olla miehekäs tumma ääni, hänellä ei ole ollut äänenmurrosta. VÄKISIN TEHTY TUSINATÄHTI....
- ari zwag
Mutta minkä ihmeen takia kaveri antaa stailata ittensä liikalihavan hermafrodiitin näköiseksi?
- yäk,yäk
Huonoin ja inhottavin hoilottaja mitä oon ikänä kuullu ja nähny.
- jesse fani
Jesse on mun mielestä PARAS......ihania kappaleita.....makunsa kullakin.
- no no
ihan hirvee "artisti" mun mielestä...
- njaa-a....
Aika persoonallisen ja vähän omituisenkin oloinen ja näköineen tyyppi, mutta kyllä hänellä upea ja tunteikas ääni on.
- inhottaa
itkuvirren veisaaja,inhottava ääni ja olemus.
- Ei oo hyvä
Voitti jossain tof of Finland kisassa! Ei oo mitenkään erikoisen hyvä lauluääni ja persoonana tosi ärsyttävän oloinen, en mee keikoilleen eikä vähäänkään kiinnosta koko tyyppi!
- 8+15
Ällöttävä, iljettävä niljake, suomen turhin julkkis jollaisia tosin on liuta muitakin. Mistä näitä suomessa riittääkään ja miksi pääsevät pinnalle keekoilemaan...
- Gullero
Kullinlutkuttaja
- Joutavan oloinen
Joutavanpäiväine turhake musiikkimaailmassa
- Anonyymi
Voi pojat ja tytöt, ukot ja akat. Tietäisittepä mitä tapahtui vuoden 1995 Rantarockissa. Jesse-tyttökin se siellä pyöri ala-ikäisenä teininä...legendaarista ja uskomatonta menoa !!!
- Anonyymi
En tunne hänen musiikkiaan ollenkaan. Mutta minua vanhaa ihmistä oudoksuttaa valokuva kahdesta alastomasta miehestä syleilemässä sängyssä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2174198Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692695Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932401- 472333
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua331572Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 571310
- 761281
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186