säilytystilan vähäisyyden vuoksi tarviis sellaisen pienen imurin.
Pieni pölynimuri vaunukäyttöön
10
595
Vastaukset
- pitää olla pieni
Siis kun et tiedä käyttötarkoitusta niin olisit vaihteeksi kommentoimatta, ei tuollainen sohlo mihinkään sovi.
- vac1
Tässä olis ihan oikea imuri ja pienikokoinen. Samanhintainen kuin tuo akkukäyttöinen varsi-imuri, mutta huomattavasti tehokkaampi. Akut ei oikein kestä pakkasta ja varsi-imurilla on hankala imuroida vaunussa olevia ahtaita koloja. http://www.gigantti.fi/product/kodinkoneet/polynimurit/VS01E1801/siemens-polynimuri
- tämäonparas
http://newsroom.electrolux.com/fi/2012/10/22/electrolux-ultraone-mini-tehokas-tilaihme/ jos laatua haluat niin tuo.
- vac1
tämäonparas kirjoitti:
http://newsroom.electrolux.com/fi/2012/10/22/electrolux-ultraone-mini-tehokas-tilaihme/ jos laatua haluat niin tuo.
350€ imuri asuntovaunuun??? Ei mitään järkeä jos tuolle ei ole muuta käyttöä. Sitäpaitsi Electroluxin imurit ovat nykyään ala-arvoisen heikkoa tekoa.
- pitää olla pieni
tämäonparas kirjoitti:
http://newsroom.electrolux.com/fi/2012/10/22/electrolux-ultraone-mini-tehokas-tilaihme/ jos laatua haluat niin tuo.
Tuohan olisi tosiaankin pienikokoinen, mutta aika hintava kylläkin, no eipä se haittaa, pitää kai ostaa tuollainen. Eipä ole muutakaan vaihtoehtoa.
- Lehtipuhallin jo
lähtee roskat ja paskat,kun muistat pitää oven auki.
- pitää olla pieni
Vertailin tuolla hyvin varustetussa kaupassa noita erilaisia imureita, oli mieleä ja hilipsiä sekä electroluxia sekä voltaa, olipas aika heppoisia vehkeitä muut paitsi electrolux, kotonamme on luxin intelligence imuri, siis samaa sarjaa electroluxin kanssa, jämäkkä ja tukeva, sekä äänitasoltaan siedettävä, ei edes kissat huomaa kun pistää imurin käyntiin. Ja kyllä saa kissankarvat kyytiä.
- vac1
Electroluxilla ja Lux :illa ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa, eri firmoja nykyään. Miten voit verrata Lux :ia ja Electroluxia keskenään? Jälkimmäinen on tehty halvasta muovista ja kestää korkeintaan muutaman vuoden. Lux on taas todella kallis ja varmasti kestäväkin (ei kokemusta) imuri. Miele hepponen, no ehkä niidenkin laatu on 90-luvulta vähän heikentynyt, mutta kestävyydessä hakkaa kylla Electroluxin mennen tullen.
Elektroluxin unirapidot hajoaa yleensä n.1-1,5v ikäisinä tai paremminkin kiinalaiset halpis akut hyytyy,tästä on usean laitteen kokemus.
Kannattaa huomioida ostaessa että laitteessa on 2v takuu koska osa myydään vuoden takuulla.
Tämä ongelma on yleensä ni-mh akullisissa versioissa joita myydään 80-150€ hintaan joten kannattaa ostaa vain li-on akullisia versioita jotka ovat kalliimpia mutta kestävät vuosia.
Lisäksi kalliimmissa on vaihdettavat akut joita halvimmissa ei ole tai ainakaan maallikko ei niitä pysty vaihtamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman491516Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!761345Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊871006- 18997
- 86936
Ai miehillä ei ole varaa maksaa
Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee187876Olet mielessäni
viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s20831- 82811
Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi98811Kaipaan seuraasi niin
monella eri tavalla ja tasolla. En tiedä mitä tapahtui, mutta niin vain kävi että ihastuin sinuun.17740