Sony tv ja katsomp

Miten saadaan näkymään katsomon ohjelmat Sonyn internet-tv:ssä? Areena kylllä näkyy ja paljon muuta.
14292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Internet-TV:ssä näkyy yleensä vain sovellutukset, joista laitevalmistajan kanssa on tehty sopimukset ja ne on rakenneltu softaan. Jos Sonyssa ei ole Katsomon vaatimaa selainta apuohjelmineen, niin tarkista mahdollisten päivitysten saatavuus.

http://blogit.yle.fi/rele/aly-tv-sorsii-suomalaista-sisaltoa-0
"Maikkarin Katsomo.fi –sovelluksen valmistus erikseen jokaiselle tv-merkille ei ole vielä tarpeeksi kannattavaa liiketoimintaa."

http://www.katsomo.fi/?treeId=33999005 voinet tarkistaa Katsomon tekniset laitevaatimukset. Sonya voit tietenkin käyttää läppärin tai PC:n näyttönä, jos se on kuvan koosta kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asgdfgdgfd kirjoitti:

Miten saadaan näkymään katsomon ohjelmat Sonyn internet-tv:ssä? Areena kylllä näkyy ja paljon muuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu