Huippuvalmennuksesta

Tappiolla

Alla olevassa viestiketjussa oli varoiteltu Huippuvalmennuksesta.
Seuraavista tilinpäätöstiedoista voi päätellä jotain ongelmien syistä:


2008/06 2009/06 2010/06 2011/06 2012/06
Liikevaihto (1000 EUR)
739 835 858 849 477
Liikevaihdon muutos%
-29 13 3 1 -43
Tilikauden tulos (1000 EUR)
10 24 10 20 -323

Yrityksen viime tilikauden tappio siis -323 000 euroa ja oma pääoma -242 000 €.

Näiden lukujen valossa en ainakaan henkilökohtaisesti maksaisi yritykselle ennakkomaksuja kursseista ja epäilisin toiminnan jatkuvuutta.

10

995

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • trolliko

      onko tämä trolli vai totta

      • Totta ovat

        Tarkistin asian.

        Tiedot ovat täysin totta. Tiedot on päivitetty ainakin Fonecta Pro finderiin sekä tiedot löytyvät myös ePortti-palvelusta.

        Yritys on siis erittäin pahasti tappiolla. Luvuista päätelleen konkurssikaan ei ole kaukana.


    • Huh Huh mitä touhua

      Nyt ne vaihtoi nimeä ja jatkavat toimintaa uudella Y-tunnuksella.
      Huippuvalmennus toimi aikaisemmin nimellä IHS Huippuvalmennus Oy, jonka uusi nimi TL Opetus Oy. Nimi on muutettu tammikuussa 2013.

      Samaan aikaan on perustettu uusi yritys nimeltään PRO Huippuvalmennus Oy. Tällä saadaan hyvin peiteltyä edellisen yrityksen tappiot ja varmistetaan mahdolliset uudet voito taas omaan taskuun.
      Toiminta taitaa muutenkin olla vähän hakusessa kun etsivät tällä hetkellä opettajia helmikuussa alkaville kursseilla. Mahtanee löytyy päteviä ja asiakkaat saavat varmasti hyvin valmisteltuja tunteja, kun opettajat on rekrytty muutama päivä ennen kurssien alkua.

    • onko tietoa?

      Olin ajatellut Huippuvalmennuksen kurssille menoa. Onko täällä jotain porukkaa kursseilta eli osaisiko joku sanoa että pyöriikö kurssit ihan normaalisti? Luulisi, että täällä olisi aika vihaista porukkaa jos luvatut kurssit ei pöyrisi normaalisti joten tuntuu vähän yliampujalta tällainen mustamaalaaminen. Tuskin mainostaisivat kurssejaan jos niitä ei olisi tarkoitus järjestää.

      • Huiputus1

        Käy lukemassa kokemuksia toisesta viestiketjusta, niin mietit varmasti vielä kerran, että valisetko Huiputusvalmennuksen.


    • ....................

      Itselläni on kokemusta kahdesta valmennusyrityksestä, joita en suosittele kenellekään. Suositan hakeutumista sellaiseen, jolla on pitkä historia taustalla. Usein siellä on järkeviä ihmisiä töissä ja opetus kunnollista.

    • Ahneella on...

      Useita vuosia Huippuvalmennus on ratsastanut hienoilla nettsivuilla ja hienoilla mielikuvilla erittäin laadukkaista kursseista. Kulissien takana ja keskustelupalstoilla kurssien laatua haukuttu ja yrityksestä varoiteltu. Totuus tulee aina ilmi ennemmin tai myöhemmin ja nyt yrityksen taru alkaa olla lopussa. Ahneella on p...nen loppu.

    • Osa eximiaa

      Nyt Huippuvalmennus ilmoittaa sivuillaan, että "Nykyään Huippuvalmennus on osa Eximia konsernia." Varmaan samassa luokassa on sitten molempien firmojen kurssilaiset...

    • Kysymys7

      Noillako on siis vaihtunut omistaja?

      • kylläk

        Kyllä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      2073
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      14
      861
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      766
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      692
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      661
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      624
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      574
    9. 49
      550
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    Aihe