Roskaruokaa?

Mminä

Moi! Onko sipsejä helppo oksentaa? En ole paljoa roskaruokaa syödä (bulimareksian takia) eli olen pysytellyt suht. terveellisissä ruuissa. Ja yleensä päivän "ahminnat"/syömiset pysyvät 800kcal, joskus toki enemmänkin. Nyt haluaisin syödä pitkästä aikaa sipsejä, eli ovatko helppoja oksentaa?

2

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikko Buli

      no jaa... ei ne hirveen helppoa tai no se vaihtelee.. oikeestaan minkä tahansa oksentamista helpottaa huomattavasti se että juot RUNSAASTI vettä siinä ahminnan ohella.

      Sipsit muuttuu sellaiseksi painavaksi "massaksi" vatsassasi, runsaalla vedellä saa helpommin ulos.

      sipsin on yks mun suosikki roskaruokaa kun ahmin. muita kestosuosikkeja: pizzat, ranskalaiset, nuggetit yms. PASKA.

    • ValoisammallaPuolella Jo

      En suosittele, että alat syömään roskaruokaa! Itse olen sokeriton, vehnätön ja herkuton. Bulimia on melkeinpilannut mun mahan. Jatkuvat turvotukset muuten. Ja iso plussa on, et vaikka syö liikaa, niin ei ole silleen pakko oksentaa. Voi vaan vähän paastota. Yritän parantua, ja vatsa toimii paremmin eikä oo kuukauteen tullut oksennettua, jee!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1058
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      972
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      883
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      773
    9. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      753
    Aihe