Onko totta?

Olen kuullut huhun, että uuteen Octaviaan astettaisiin keulalle diesel -kone, josta tehoa noin 180 heppaa. Pitäneekö paikkansa? Jää jo aika moni auto katseleen perävaloja.Tiukkaa tekisi jo RS:lläkin.
31453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En ole moista huhua kuullut, mutta...
2.0 TDI antaa vakiona 140 heppaa. Ei kai sen lastuttaminen 180 hevosvoimaan mikään kovin kummallinen temppu olisi. Tulevan RS -mallin yksityiskohtia ei vielä tiedetä, mutta joka tapauksessa kysymyksessä tulee olemaan 2.0 FSI -moottorin turboversio. Kun moottori antaa vapaastihengittävänä 150 heppaa, niin veikkaisin tehoa löytyvän RS -versiosta n. 200 - 220 heppaa.

Äänestä

Jostakin luin, että kyseessä olisi 2.5 V6 TDI, sama kone, joka on nyt mm. Audi A4:ssa. Kaikenlaisia huhuja on aina liikenteessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tehoa tehoa kirjoitti:

Olen kuullut huhun, että uuteen Octaviaan astettaisiin keulalle diesel -kone, josta tehoa noin 180 heppaa. Pitäneekö paikkansa? Jää jo aika moni auto katseleen perävaloja.Tiukkaa tekisi jo RS:lläkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu