Keskustelu käy kuumana

Tod kiinnostavat kes

Ja tää Juvemmalle iskostunut keskustelu käypi tosi kuumana,oisko tossa viime vuoden puolella kun joku tänne on erehtynyt kirjuuttamaan.Tylsä kylä,tylsemmät ihmiset. Kuka jaksaa kiinnostua junttien elämästä jos ei edes juntit itse.
Aivan sama kuin joku hirvensalmen tai mäntyharjun palsta,eli ei mitään elämää palstalla eikä kylällä. Ylläpito ,pyydän, poistakaa nämä tyhjäkäynnillä käyvät palstat ja antakaa tilaa vaikkapa jollekin muulle ja kiinnostavammalle aiheelle. Esim voisitte perustaa oman palstan vaikkapa onkilieron henkiselle elämälle tai vastaavan....Tai vaikkapa lehmänpaskan jälkeinen elämä,mitä kasassa tapahtuu seuraavan viikon aikana. Olisipa paljon mielenkiintoisempaa seurattavaa.

4

530

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 40km päästä

      Haistakaa paska juvalaiset! Te juvalaiset ootte kaikki homoja, pedofiilejä ja eläimiin sekaantujia!

      • zögeli

        Kerro mihin päin tuo 40 kilsaa on niin tullaan vähän juttelemaan.


    • juvan tantit,tavan j

      Tarkalleen se on 39,3 km,revi siitä jos osaat.Ps käytä navigaattoria jos jollain juvalaisella semmoinen sattuu olemaan. Epäilen kylläkin.Ja juttelemaan saa tulla. Eihän sieltä juvalta taida voida edes kirjoittelemalla keskustella kun kyliltä löytyy yksi kirjoitustaitoinen ja sekin on nyt rantasalmella äitinsä luona saunassa.HÄHHÄHHÄHHHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHHÄHÄHÄÄHÄH.

    • Keksi

      Juvalaiset homoja? Hahhhaaah Mitäs itte ootte lebojako? ::DDDDD

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe