Teräsniskan versio "rakkaus on lumivalkoinen"

"""""#####

Eipä vedä vertoja alkuperäiselle YÖ:n esittämälle..Uus on niin unettava että hohhoijakaa ja ihme ininää se laulaminen. Olis kannattanu jättää tekemättä.

6

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • XXXXXXXXXXXXX

      Samaa mieltä .Minkä takia nämä nykyiset piipittäjät saa raiskata vanhoja hyviä kappaleita.

    • Sievät nurkissa

      Kuulostaa erilaiselta kuin alkuperäinen. Johtuu varmaan siitä että Suvilla ei laulu mene nuotin vierestä.

      • omallatontilla

        Suvi ON huono


    • Yöäkkk!!!

      Suvi on todellinen diivaämmä! Inhottavaa kuulla ja katsellakin. Yhden kerran kävin kuulemassa ja se riitti mulle! Oli lavallakuin niin diiva, että oikein ällöttää vieläkin. Miten kummassa tällainen inisijä on niin suosittu? Ihmettelen kovasti!!!

      • Kusenkeltainen

        Ärsyttävä kappale kenen tahansa esittämänä, mutta ei Suvin versio kuitenkaan Yötä huonompi ole. Mielummin sitä kuuntelee nuorta kaunista naisääntä kuin valittavaa aikuisenmiehen ininää!


    • Apo-CaIypso

      Miltähän se kuulostaisi Anna Puun kaltaisen melkein-orava-äänisen naukujan suusta kuultuna?????

      Entä suhuässä-Mariskan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      253
      4567
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      131
      2993
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2752
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1740
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1574
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      23
      1475
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1324
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      205
      1098
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe